اپل به خاطر صفحه‌کلیدهای خراب مک‌بوک پرو به دادگاه احضار شد

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 23 اردیبهشت 97 ساعت: 18:00:00

اینطور که به نظر می‌رسد اپل نمی‌تواند از زیر صفحه‌کلیدهای خراب مک‌بوک‌پرو در برود. چرا که در دادگاهی در کالیفرنیا از این شرکت شکایت شده که در آن ادعا شده که این شرکت از قبل از مشکل این صفحه‌کلیدها مطلع بوده و بدون توجه به آن این صفحه کلیدها را منتشر کرده است. 
بنا به گزارش کاربران طراحی این صفحه کلید که در سال 2015 معرفی و در سال 2017 منتشر شد بسیار ظریف است  ونسبت به صفحه کلیدهای مدل قدیمی بیشتر احتمال خراب شدن آن وجود دارد چرا که ذره‌ای گرد وخاک و یا ضربه خیلی کم می‌تواند آن را خراب کند. 
تعمیرگاه‌های رسمی شرکت اپل گزارش داده‌اند که از زمانی که طراحی جدید منتشر شده است صفحه کلیدهای خراب بیشتری را برای تعمیر پیش آن‌ها می‌آورند. آن‌ها گفته‌اند که 11.8 درصد تعمیرات مربوط به صفحه کلید بوده که در بیشتر موارد به طور کلی ناچار به تعویض آن شدند. 
در حالی که بیشتر مک‌بوک‌ها و مک‌بوک‌پروها مشکلی با صفحه کلید جدید ندارند تعداد بسیاری نیز گزارش کرده‌اند که صفحه کلیدشان خراب است. 19000 نفر تقاضانامه‌ای را امضا کرده و از اپل خواسته‌اند که صفحه کلیدهای خراب را تعویض کند. 
البته محصولات اپل یک سال ضمانت دارند و اگر تا این مدت خراب شوند به طور کامل تعویض می‌شوند اما در شکایت نامه‌ی جدید ادعا شده که این زمان کافی نیست چرا که عملکرد هسته‌ای این دستگاه‌ها خراب است. 
باید منتظر ماند و دید که اپل چه واکنشی نشان می‌دهد اما این مشکل در صفحه‌کلیدها ممکن است باعث شود که افراد کمتری مک‌بوک و یا مک‌بوک پرو جدید بخرند و این چیزی نیست که اپل بخواهد. 

 

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ و کانال سروش ما با آی دی faceit_mag@ همراه باشید.

 

 

منبع: techradar

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • محمد
  2018-05-14 00:41:19

  گوگل؟ مک بوک؟

  پاسخ دادن
 • omid
  2018-05-13 23:49:40

  "اینطور که به نظر می‌رسد گوگل نمی‌تواند از زیر صفحه‌کلیدهای خراب مک‌بوک‌پرو در برود"لطفا گوگل رو تصحیح کنید.بجاش اپل باید نوشته بشه.

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید