اتومبیل خودمختار دانشگاه ام‌آی‌تی بدون نقشه، مسیر خود را می‌یابد

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 24 اردیبهشت 97 ساعت: 21:00:00

اتومبیل‌های خودکار معمولاً با یک نقشه‌ی خیلی قوی و یک سیستم مسیریاب قابل پیش‌بینی کار می‌کنند و معمولاً از یک مدل سه بعدی از محله برای پیدا کردن مسیر خود استفاده می‌کنند. این موضوع برای مکان‌های شهری خوب است اما هنگامی که در جاده‌های ناشناس سفر می‌کنید می‌تواند مشکل ساز باشد. 
برای حل کردن این مشکل محققان علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی ام‌آی‌تی یک سیستم مسیریاب ساخته‌اند که به اتومبیل‌های خودمختار این امکان را می‌دهد که در مسیرهای کمتر شناخته شده برانند. 
این سیستم که MapLite نام دارد از سنسور برای تشخیص شرایط جاده استفاده کرده و آن را با اطلاعات دریافتی از جی‌پی‌اس ترکیب می‌کند. در یک اتومبیل تویوتا پریوس که به سنسورهای LIDAR و IMU مجهز بود این تیم توانست مسیر طولانی را در نزدیکی آزمایشگاهشان در ماساچوست طی کرده و تا 90 متر جلوتر را پیشبینی کند. 
این سیستم در ابتدا یک مقصد نهایی و چیزی که محققان «هدف مسیریابی محلی» می‌نامند را مشخص می‌کند. سپس سنسورهای ادراک با استفاده از LIDAR مسیر رسیدن به مقصد را مشخص می‌کند. MapLite بدون نیاز به نشانه‌های جاده‌ای و با تشخیص این که چه مکان‌هایی از جاده مسیر صاف است بهترین راه را می‌یابد. 
درحالی که این تحقیق هنوز راه بسیار زیادی را تا بازار دارد اما امید می‌رود که تکنولوژی MapLite بتواند آینده‌ی اتومبیل‌های خودمختار در شهرها و بزرگ راه‌ها باشد. 
تدی اورت، فارغ التحصیل CSAIL در این باره گفت: «تصور می‌کنم که اتومبیل‌های خودمختار در آینده از نقشه‌های سه بعدی در فضاهای شهری استفاده خواهند کرد. اما هنگام رانندگی در زمین‌های ناهموار این اتومبیل‌ها باید بتوانند در یافتن بهترین مسیر در جاده‌های ناشناس مانند انسان عمل کنند. ما امیدواریم که کارمان یک قدم رو به جلو در این مسیر باشد.» 

برای اینکه از تمامی اخبار در اولین فرصت مطلع شوید با کانال تلگرام ما با آی دی faceitmag@ و کانال سروش ما با آی دی faceit_mag@ همراه باشید.

 

 

منبع: techradar

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • نی نی
    2018-05-15 09:08:09

    طرح پروژه از حوزه علمیه‌ی قم!

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید