یک جایگزین بسیار خوب برای سایت IMDb

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 2 خرداد 97 ساعت: 18:00:00

TMDb یک سایت مشابه رقیب بزرگتر خود IMDb است. هردو سایت شاخص‌های بسیار بزرگی برای دریافت اطلاعات درمورد فیلم‌ها و سریال‌ها هستند اما The Movie Database از یک نظر با  Internet Movie Database متفاوت است. 

TMDb منبع بسیار بزرگی دارد. این سایت توسط شرکت آمازون اداره می‌شود اما داشتن یک جایگزین به جای آمازون ایده‌ی بسیار خوبی است. 

The Movie Database یک پایگاه داده آنلاین مبتنی بر جمع سپاری است که برای اطلاعات درمورد فیلم و سریال ساخته شده است. متاداده‌ی برنامه‌های فیلم‌ها و سریال‌ها این سایت توسط 1.1 میلیون نفر ارائه می‌شود. در حال حاضر 393000 فیلم و 73000 سریال به 39 زبان روی پلتفرم موجود است. 

قابلیت‌های TMDb

این سایت قابلیت‌های بسیار زیادی دارد که آن را به جایگزین بسیار خوبی برای IMDb تبدیل می‌کند. 

1- تالار گفت‌وگو : IMDb در سال 2017 تالارهای گفت‌وگوی خود را بست اما TMDb تالار گفت‌وگوی بسیار خوبی دارد که از طریق صفحه‌ی هرفیلم می‌توانید به آن دست پیدا کنید. 

2- مدیا سنترهایی که از TMDb استفاده می‌کنند: Movie Database توسط مدیاپلیرهایی مثل کودی، MythTV و Plex برای نشان دادن اطلاعات درمورد فیلم استفاده می‌کنند. 

3- اپلیکیشن‌های شخص ثالث رایگانی که از TMDb استفاده می‌کنند: لیست بسیار بلندبالایی از کلاینت‌های مخصوص آی‌او‌اس، اندروید و دیگر پلتفرم‌ها وجود دارد که از TMDb استفاده می‌کنند. برای مثالCinematics: The Movie Guide یکی از بهترین اپلیکیشن‌های مرجع فیلم رایگان در دنیاست. 

4- عکس‌ها و پوسترها: TMDb یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های پوستر و عکس فیلم‌ها روی وب است که شامل 2 میلیون عکس می‌شود. 

5- تبلیغ ندارد: این سایت هیچ‌گونه تبلیغی ندارد. API نیز بسیار سریع است که آن را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مدیاسنترهایی مثل کودی تبدیل می‌کند. 

هیچ کس نمی‌تواند عظمت IMDb را زیر سوال ببرد. چرا که در زمینه‌ی فیلم اولین بوده و هم اکنون توسط آمازون داره می‌شود. اما TMDb نیز جایگزین بسیار خوبی برای آن است که توسط افراد حرفه‌ای در زمینه‌ی سینما اداره می‌شود. 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف همراهی کنید:

کانال تلگرام با آیدی faceitmag@

توییتر با آیدی faceit_ir@

اینستاگرام با آیدی faceit_mag@

کانال سروش با آیدی faceit_mag@

 

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید