پروژه‌ی ساخت گوشی اسنشال فون2 کنسل شد

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 6 خرداد 97 ساعت: 10:00:00

اسنشال برنامه‌ی خود را برای ساخت یک گوشی دیگر کنسل کرده و قصد دارد شرکت خود را بفروشد. هنوز جزئیات زیادی درمورد این خبر منتشر نشده است. البته خبرها درمورد فروش این شرکت خیلی موثق نیست و گزارش‌ها حاکی از آن است که این شرکت برنامه‌هایی برای ساخت محصولات جدید در آینده دارد. 
چیزی که حتمی است این است که گوشی دوم اسنشال قرار نیست ساخته شود. سایت خبری بلومبرگ گزارش داد که توسعه‌ی این گوشی کنسل شده و مهندسان آن در حال ساخت یک محصول خانگی هوشمند هستند که قرار است سال دیگر منتشر شود. این محصول به احتمال زیاد همان رقیب اکو است که اسنشال سال پیش به آن اشاره کرده بود. 
بلومبرگ می‌گوید که اسنشال قصد دارد در صنعت ساخت گوشی باقی بماند اما دیگر قصد ندارد خودش این گوشی‌ها را طراحی کند. درعوض این کار را به شرکت Foxconn واگذار کرده است.اولین گوشی اسنشال تنها 150000 نسخه فروخت. 
به نظر می‌رسد که مذاکرات برای فروش این شرکت خیلی موفقیت آمیز نبوده است. اگر این اتفاق رخ دهد اسنشال به طور کلی همه‌ی شرکت خود از جمله سخت‎افزار، پروژه‌های آینده، حق ثبت اختراع و در صورت امکان همه‌ی کارمندان خود را به شرکت جدید واگذار خواهد کرد. 
این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که :« ما همیشه محصولات زیادی را در مرحله‌ی توسعه داریم و ترجیح می‌دهیم بعضی از آن‌ها را به خاطر بعضی پروژه‌های بهتر در آینده کنسل کنیم. ما همه‌ی تلاشمان را برای آینده خواهیم کرد.» 
موسس اندروید و شرکت اسنشال، اندی روبین، طی ایمیلی به کارمندان خود گفت :« هیچ‌کس (حتی خود من) نمی‌داند که چه چیزی برای شرکت بهترین خواهد بود.» بنا به گفته‌ی روبین این شرکت در حال همکاری با بانک‌ها برای گسترش سرمایه گذاری است. 
سال پیش اسنشال سعی کرد که با طراحی جدید خود توجه‌ها را به خود جلب کند اما شرکت‌های دیگر خیلی زود طراحی تمام صفحه‌ی اسنشال را کپی کردند که باعث شکست پروژه‌ی این گوشی شد. درضمن این گوشی چندین مشکل نرم‌افزاری و دوربین بسیار بدی داست. علاوه بر آن قیمت 700 دلاری این گوشی آن را به عنوان رقیب بهترین گوشی‌های پرچم دار دنیا قرار داد. 
در طول این مدت اسنشال سعی کرد مشکلات گوشی اول خود را از طریق آپدیت‌های نرم‌افزاری رفع کند و گوشی خود را ارتقا دهد اما موفق نشد. به نظر می‌رسد که اسنشال تازه دریافته که چقدر مقاوت در بازاری که با این سرعت در حال تغییر است کاری دشوار است. 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف همراهی کنید:

کانال تلگرام با آیدی faceitmag@

توییتر با آیدی faceit_ir@

اینستاگرام با آیدی faceit_mag@

کانال سروش با آیدی faceit_mag@

 

منبع: theverge

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید