پشتیبانی کروم بوک سامسونگ از اپلیکیشن‌های لینوکس

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 16 خرداد 97 ساعت: 10:00:00

یک ماه پیش گوگل امکان پشتیبانی از اپلیکیشن‌های لینوکس را برای سیستم عامل کروم فراهم کرد اما تنها یک دستگاه چنین قابلیتی داشت که بسیار گران قیمت بود: پیکسل بوک. اما حال اوضاع در حال تغییر است چرا که کروم بوک پلاس سامسونگ نیز این قابلیت را پشتیبانی خواهد کرد. 
البته این قابلیت هنوز برای همه قابل دسترسی نیست و شاید چیزی نباشد که همه‌ی کاربران کروم بوک را هیجان زده  کند چرا که لازم است شما از ساخت مخصوص توسعه دهندگان سیستم عامل کروم استفاده کنید و قابلیت‎‌های بتا و آزمایشی را فعال کنید و از ترمینال برای نصب اپلیکیشن‌های لینوکس استفاده کنید. قطعاً این روند در آینده ساده خواهد شد اما در حال حاضر همه چیز در حالت آزمایشی قرار دارد. 
اضافه کردن اپلیکیشن‌های لینوکس سیستم عامل کروم را قوی‌تر و انعطاف پذیرتر خواهد کرد. به بیان دیگر دستگاه‌های کروم بوک را به دستگاهی مناسب برای برنامه نویسانی تبدیل خواهد کرد که دوست دارند برای پلتفرم گوگل برنامه بنویسند. بسیاری از ابزارهایی که برنامه نویسان به آن‌ها نیاز دارند تا آخر امسال منتشر نخواهد شد. 
قطعاً کروم بوک‌های بیشتری به زودی لینوکس را پشتیبانی خواهند کرد اما هنوز معلوم نیست که این اتفاق چه زمانی رخ دهد. به نظر می‎رسد که کروم بوک‌های مدل‌ بالاتر زودتر به این قابلیت مجهز خواهند شد. هنوز معلوم نیست که چقدر طول خواهد کشید تا این قابلیت از حالت بتا خارج شود با این وجود به نظر می‌رسد که این شرکت قدم در راه درستی نهاده است. 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف همراهی کنید:

کانال تلگرام با آیدی faceitmag@

توییتر با آیدی faceit_ir@

اینستاگرام با آیدی faceit_mag@

کانال سروش با آیدی faceit_mag@

 

منبع: theverge

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید