اولین GPU 7 نانومتری با 32 گیگابایت حافظه

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 17 خرداد 97 ساعت: 15:00:00

پس از CPU 28 هسته‌ای اینتل با Threadripper 32 هسته‌ای، حال شرکت AMD اعلام کرده که در حال ساخت اولین GPU 7 نانومتری در دنیاست. این تراشه‌ی Radeon Vega جزئی از خط تولید AMD است که برای شتاب بخشیدن به تکنولوژی آموزش ماشینی ساخته شده است. مدیرعامل شرکت AMD، لیزا سو به گیمرها اطمینان خاطر داد که این تکنولوژی به کارت‌های گرافیکی Radeon خواهد آمد.

رقابت بسیار تنگی در بین شرکت‌ها برای ساخت کوچک‌تر ساختن اجزا و مدارها وجود دارد که پردازش بیشتری را در اجزای کوچک‌تر انجام دهد. AMD هنوز نگفته که این GPU 7 نانومتری Vega Instinct چه مشخصاتی دارد ولی تنها چیزی که در مورد آن می‌دانیم این است که دارای حافظه با پهنای باند بالا (HBM2) 32 گیگابایتی است.

Radeon Vega 7 نانومتری قابلیت انجام پردازش‌های هوش مصنوعی و آموزش ماشینی را دارد و انتظار می‌رود که از آن در مراکز سرور و ایستگاه‌های کار استفاده شود. درست است که در ابتدا تراشه‌های گرافیکی 7 نانومتری در دسترس همه نخواهد بود اما به زودی راه خود را به سیستم‌های دسکتاپ نیز باز خواهد کرد.

نمونه‌های GPU، Vega Instinct 7 نانومتری به شریکان سخت افزاری AMD فرستاده شده و این شرکت قصد دارد آن را تا پایان سال منتشر کند.

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف همراهی کنید:

کانال تلگرام با آیدی faceitmag@

توییتر با آیدی faceit_ir@

اینستاگرام با آیدی faceit_mag@

کانال سروش با آیدی faceit_mag@

منبع: theverge

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید