فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفت

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 13 تیر 97 ساعت: 10:00:00

فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی، پیام رسان‌ها و یا سایر سرویس‌های آنلاین همچون توییتر، وایبر، فیسبوک، تلگرام، یوتیوب و... در ایران مسئله تازه‌ای نیست، اما بعد از عدم موفقیت در فیلترینگ تلگرام به نظر می‌رسید کمتر با چنین موضوعاتی مواجه باشیم. برخلاف انتظارمان تقریبا 2 ماه بعد از فیلترینگ تلگرام، موضوع فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، معاون اول دادستان کل کشور، حجت الاسلام محمد مصدق، فعالیت برخی از افراد به عنوان سلبریتی در اینستاگرام و جمع آوری پول به بهانه کمک به افراد بی‌بضاعت و کلاه‌برداری از این طریق را دلیل ورود دادستانی به موضوع فیلترینگ اینستاگرام اعلام کرده است.

به گفته مصدق برخی از این افراد کلاه‌بردار شناسایی شده‌اند و پرونده آن‌ها در حال رسیدگی است. وی در این مورد توضیح داد:

در برخی استان‌ها پرونده‌هایی در حال رسیدگی است و دادستانی کل وظیفه خود می‌داند با کسانی که از احساسات پاک مردم سوء استفاده می‌کنند و اخیراً هم در تلویزیون یک موردی بوده است، برخورد کند.

سپس معاون اول دادستان کل کشور صراحتا در دستور کار قرار گرفتن فیلترینگ اینستاگرام را اعلام کرد:

در همین راستا فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته و آقای خرم‌آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور، به صورت جدی پیگیر این موضوع شده و باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

به اعتقاد مصدق اقداماتی از این دست در شبکه‌های اجتماعی موجب بی‌اعتمادی مردم نسبت به نهادهای متولی امر کمک‌رسانی به مردم شده است، بنابراین وی اقدام به فیلترینگ اینستاگرام را اقدامی برای کوتاه کردن دست این افراد می‌داند:

ما باید با عملکرد خودمان دست این افراد را قطع و اعتماد را به جامعه بازگردانیم.

واکنش وزیر ارتباطات نسبت به طرح موضوع فیلترینگ اینستاگرام

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که چندی پیش و در جریان آشفتگی‌های بازار موبایل از عدم شفاف سازی و نبود همکاری برای راه‌اندازی دولت الکترونیک انتقاد داشت، حالا طرح موضوع فیلترینگ اینستاگرام را به مطالبات مردمی ربط داده است. به اعتقاد وی بازی فیلترینگ تنها روشی برای انحراف افکاری عمومی از مطالبات است. آذری جهرمی در همین راستا در توییتر خود چنین نوشت:

موضوع پیگیری برخی برای "فیلتر" سرویس‌های مختلف اینترنتی تازگی ندارد. "رفع فیلتر" توئیتر در صف انتظار جلسه کارگروه تعیین مصادیق قرار دارد. آنچه تازگی دارد طرح یک موضوع قدیمی توسط برخی رسانه‌ها برای انحراف افکار عمومی از مطالبه‌گری شفاف سازی سوءاستفاده کنندگان ارزی اخیر است.

واکنش وزیر ارتباطات نسبت به طرح موضوع فیلترینگ اینستاگرام

واکنش وزیر ارتباطات نسبت به طرح موضوع فیلترینگ اینستاگرام

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید