الون ماسک: شرکت SpaceX یک زیردریایی کوچک برای نجات فوتبالیست‌های تایلندی می‌سازد

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 17 تیر 97 ساعت: 21:00:00

از آنجایی که روند نجات 12 کودک فوتبالیست و مربی آن‌ها که در یک غار گرفتار شده‌اند تا به حال موفقیت آمیز نبوده، الان ماسک تصمیم گرفته که شخصاً برای نجات آن‌ها وارد عمل شود. او اعلام کرده که یکی از شرکت‌هایش، SpaceX، برای نجات این کودکان در تلاش برای ساخت یک زیردریایی کوچک هستند. 
ماسک می‌گوید که در ساخت این زیردریایی از اجزای ساخت موشک‌های فضایی فالکون استفاده می‌شود. او قول داده که این زیردریایی بسیار قوی و البته کوچک خواهد بودد که بتواند از مسیر غار عبور کرده و آنقدر سبک است که می‌تواند دو غواص را با خود حمل کند. 
پیش از این نیز ماسک گفته بود که ایده‌ی ساخت یک لوله‌ی بادی با دریچه‌ی هوا نیز تحت بررسی است که با وجود پیچ‌هایی که در شبکه‌ی زیرزمینی است که این کودکان در آن گرفتار شده‌اند تقریباً محال به نظر می‌رسد. به گفته‌ی ماسک، شرکتش با تیم‌های نجات تایلندی در تماس است. 
ماسک در پیام توییتری خود نوشت: « شجاعت، انعطاف پذیری و سرسختی این کودکان و تیم نجات تایلندی ستودنی است.» این اولین باری نیست که ماسک سعی می‌کند با استفاده از شرکت‌های SpaceX و تسلا در عملیات‌های نجات دخیل شود. 
هنوز مقامات تایلندی اعلام نکرده‌اند که قصد دارند پیشنهاد ماسک را بپذیرند یا خیر چرا که قطعاً درحال بررسی همه‌ی روش‌های ممکن هستند. صبح روز یکشنبه خبرگزاری‌ها اعلام کردند که عملیات نجات شروع شده است و قرار است که این کودکان یکی یکی از غار خارج شوند. 
این عملیات قطعاً به خاطر تغییرات آب‌وهوایی چندین بار متوقف خواهد شد اما امید می‌رود که زیردریایی SpaceX نیاز به جدا کردن کودکان از مربی آن‌ها نداشته باشد.

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

 

 

منبع: techradar

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید