فیسبوک مطالبی که منجر به خشونت می‌شود را حذف خواهد کرد

   
نام نویسنده:
 جمعه 29 تیر 97 ساعت: 10:00:00

چند ساعت پس از بیانیه‌ی مارک زاکربرگ مبنی بر حقوق کسانی که پست‌هایی مبنی بر نفی هولوکاست را در فیسبوک منتشر می‌کنند، این شرکت اعلام کرد که از حالا به بعد مطالبی را که منجر به خشونت می‌شود حذف خواهد کرد. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که: «مطالبی غلط وجود دارد که در نهایت منجر به خشونت فیزیکی می‌شود. از حالا به بعد ما چنین محتوایی را حذف خواهیم کرد و از ماه آینده این قانون را اجرا خواهیم کرد.»
بنا به قانون جدید فیسبوک مطالبی را که واضح نیستند و یا پیام درستی ندارند و به هدف ایجاد خشونت و آزار جسمی منتشر شده‌اند را مرور کرده و در صورت لزوم آن‌ها را حذف خواهد کرد و در این راه از منابع دیگر نیز برای تایید اخبار کذب و خشونت‌آمیز استفاده خواهد کرد.  
در این زمینه پلیس، کارمندان مخصوص فیسبوک و رسانه‌های خبری تشیخص خواهند داد که یک پست منجر به خشونت خواهد شد یا خیر. وقتی که مناسب نبودن یک پست تایید شد فیسبوک آن را از پلتفرم خود حذف خواهد کرد. 
درحالی که این قانون امروز اعلام شد پیش از این نیز فیسبوک اقداماتی را برای حذف خبرهای دروغ از پلتفرم خود انجام داده بود. این شرکت خبر دروغی را مبنی بر این که مسلمانان سری‌لانکا به بودایی‌ها غذای مسموم می‌دهند را پس از تحقیقات خود حذف کرد. سری‌لانکا اوایل امسال فیسبوک را به خاطر نشر اخبار کذب و سخنان نژادپرستانه مسدود کرده بود. 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید

 

 

منبع: theverge

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید