توییچ، سرویس استریم بازی‌های ویدیویی فیلتر شد

   
نام نویسنده:
 جمعه 26 مرداد 97 ساعت: 13:00:00

براساس گزارشات از روز گذشته وب سایت توییچ برای کاربران ایرانی از دسترس خارج شده است. به این ترتیب هنگام باز کردن سایت توییچ با آی پی‌های ایرانی، به صفحه پیوندها هدایت می‌شویم. این در حالی است که با آدرس‌های غیر ایرانی، دسترسی به این سایت به راحتی ممکن است. با این اوصاف به نظر می‌رسد که سرویس توییچ در ایران فیلتر شده باشد.

وب سایت توییچ در ایران فیلتر شد

وب سایت توییچ در ایران فیلتر شد 

توییچ چیست؟

پلتفرم توییچ، بزرگ‌ترین سرویس استریم بازی‌های ویدیویی است که یکی از زیر مجموعه‌های آمازون به حساب می‌آید. این سرویس برای نخستین بار در ژانویه 2011 معرفی شد. توییچ تنها دو سال بعد از آغاز کارش، یعنی در سال 2013 حدود 45 میلیون بازدید کننده یکتا (Uinque Viewer) داشت و در سال 2014 چهارمین وب سایت پربازدید آمریکا شد.

این سرویس هم اکنون با دارا بودن 15 میلیون کاربر فعال روزانه و 2.2 میلیون تولیدکننده محتوا، بزرگ‌ترین پلتفرم استریم زنده ویدیویی برای بازی محسوب می‌شود.

 

مدت‌هاست که گیمرهای ایرانی هم برای به اشتراک گذاری ویدیو بازی‌های خود به استفاده از این سرویس روی آورده‌اند. در صورتی که سرویس توییچ همچنان برای کاربران ایرانی مسدود باقی بماند باید دید که گیمرها چه تصمیمی می‌گیرند؟ آیا به استفاده از سرویس‌های مشابه ملی مانند سرویس‌های آپارات روی‌ می‌آورند یا خیر؟

به گزارش دیجیاتو بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که متولی اصلی بازی‌های ویدیویی در ایران است اعلام کرده است که درخواست مسدود سازی این سرویس از سمت بنیاد نبوده است. بنابراین باید منتظر باشیم تا دلیل اصلی مشخص شود.

 

به روز رسانی: ساعت 15

هم اکنون برخی وب سایت‌ها ادعا کرده‌اند که دسترسی به این سرویس ممکن شده است اما هنوز هم ما نمی‌توانیم از طریق آی پی‌های ایرانی به این وب سایت دسترسی داشته باشیم.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا سرویس مشابهی در این زمینه می‌شناسید؟ اگر چنین است دانسته‌های خود را با ما و سایر کاربران فیسیت به اشتراک بگذارید.

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

منبع: فیسیت

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • sMaRt
  2019-01-22 16:58:25

  هر چیزی که مشابه داخلیش رو داشته باشنو بخوان مردم رو بکشن سمت نسخه داخلیش از فیلتر و محدودیت استفاده میکنن،

  پاسخ دادن
 • Gamer
  2018-08-18 09:06:21

  با سلام امروز تست کردم با آدرس : https://www.twitch.tv/ بدون مشکل باز میشه فقط دقت کنید آدرس بصورت کامل باشه یعنی www اول زده بشه اگر بدون www وارد کنید فیلتر خواهد بود .

  پاسخ دادن
 • امین
  2018-08-18 08:49:30

  گیری کردیم هااز بیرون تحریماز داخل فیلترعجب گرفتاری شدیم !!!

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید