زولیپ، برنامه چت دراپ باکس با لایسنس متن باز آپاچی

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|

Nikkhah42

دراپ باکس اخیرا برنامه چتی به نام زولیپ (Zulip)، تحت لیسانس متن باز آپاچی منتشر کرده است. بنیانگذار شرکت زولیپ، تیم آبات، در وبلاگش، خبر از ارائه این نرم افزار داد.


دراپ باکس این برنامه را تحت سیستم عامل های مختلف که شامل سرور، اندروید، iOS، مک، لینوکس و ویندوز می شود عرضه کرده است و برای اجرای زولیپ سرور، لازم است که پاپت اجرا شود.
آبوت در مورد نوع کلی این برنامه گفته است: "جهان چت متن باز، مدتهاست که در دست IRC و XMPP است که هر دو بسیار قدیمی هستند و در دهه گذشته، پیشرفت چندانی نکرده اند. در مقایسه، زولیپ با بسیاری از ویژگی های مفید و جامع کار خود را توسط تیم توسعه نرم افزاری شروع کرده است و پایه مهندسی شده خوبی را در اختیار دارد. ما بسیار علاقمندیم که ببینیم افراد برپایه زولیپ، چه چیزهایی می سازند."
کد سمت سرور و کلاینت این برنامه هم اکنون در گیت هاب موجود است که شما می توانید کلاینت ها را برای مک، ویندوز، iOS و اندروید دانلود کنید.
دراپ باکس برنامه های دیگری را نیز به صورت متن باز عرضه کرده است مانند: Zxcvbn password strength estimator، Dijinni Cross language bridging library، Hackpad codebase و Pyston JIT for Python

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید