خبرهای جدید مایکروسافت در کنفرانس آژور

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 7 مهر 94 ساعت: 17:20:24


آژور در مناطق هند
از امروز، این غول تکنولوژی سرویس های ذخیره سازی و محاسباتی را با استفاده از دیتاسنترهایی در سه نقطه از هند، ارائه می دهد. پونا در مرکز هند، چنای در جنوب هند و مومبای در غرب هند؛ که این به شرکت موقعیتی برای مبارزه با فراهم کننده های دیگر Cloud مانند سرویس های وب آمازون و پلت فرم کلود گوگل، می دهد. آژور یک سال پیش اعلام کرده است که در ابتدا وارد هند می شود. دیتاسنترهای هندی در ماه آینده آفیس 365 را اجرا خواهند کرد و در نیمه اول سال آینده، CRM پویای آنلاین را ارائه خواهند داد.
سرویس کانتینر (Container) آژور
مایکروسافت، سرویس کانتینر آژور را، نیز معرفی کرد. این سرویس، ابزاری بر پایه Apache Mesos و قسمت های متن باز سیستم عامل مختص دیتاسنتر مزوسفر (Mesosphere) است که گسترش برنامه های درگیر با کد بر روی کانتینرهای سرورهای آژور را آسان می کند. (که این ابزار چندان جدید هم نیستند و آمازون، گوگل و IBM، همگی دارای سرویس های کانتینر مخصوص به خود هستند.)
GPU ها
در همکاری با Nvidia، مایکروسافت بر اساس درخواست های مکرر خریداران، بر روی یونیت های پردازش گرافیکی جدیدی برای آژور کار می کند که  ماشین های مجازی سری جدید N می باشند. ماشین مجازی جدید، بر روی سرورها با کارت گرافیکی تسلا K80 و تکنولوژی گرید 2 Nvidia، اجرا خواهند شد.
مایک شوتز، مدیر بخش فروش محصولات در قسمت ابزارها و سرور مایکروسافت می گوید: "شاید بخشی از این بخاطر همکاری دیرینه با Nvidia باشد ولی ما توانایی این را داشتیم که سخت افزار جدیدی برای این دیتاسنترها ایجاد کنیم."
زیرساخت های اولیه، موجودیت جغرافیایی، پشتیبانی کاتینر و قیمت، همگی مباحثی اساسی در زیرساختهای در حال رشد به عنوان خدماتی در بازار فروش می باشند. برخلاف مشکلاتی که در بخش های دیگر وجود دارد، مایکروسافت در بخش زیرساخت رایانش ابری در حال رشد است.
بسته اینترنت اشیاء (IoT) آژور
علاوه بر آن؛ مایکروسافت در مورد بسته اینترنت اشیاء جدید نیز خبر داد. این مجموعه شامل هاب آژور، یادگیری ماشین آژور و Data Lake آژور می شود و برای کمک به خریداران، این ابزار با دستگاه های متصل به اینترنت نیز کار خواهند کرد. مایکروسافت برنامه IoT آژور را نیز عرضه خواهد کرد. ابزارهایی مانند Beaglebone، Freescale، اینتل، رزبری پای، Saeed و تکزاس هم اکنون برای برنامه جدید ثبت نام کرده اند.
مجموعه IoT هم اکنون موجود است ولی ماشین مجازی های سری N و سرویس کانتینر آژور در ماه های آینده به بازار می آیند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید