کنترل کننده های VR Oculus Touch به هیچ وجه با Oculus Rift اجرا نخواهند شد .

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
این روز ها اخبار آنچنانی از Oculus Rift به گوش نمی رسد و رسانه ها خبر خاصی را منتشر نکرده اند .خب ، این خبر خیلی هم درست نیست ، اما در هر صورت چیز بخصوصی برای بازگو کردن وجود ندارد به خصوص اخباری که هر کسی خواستار آن است . مانند تاریخ ورود آن به بازار و یا ارزش آن . بعد از سه سال درخواست و ملاقات های سخت و دشوار ، تنها جواب هایی که می شد شنید این بود که " بعد ها در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد " و یا اصلا پاسخی دریافت نمی شد . در نهایت قرار بر این شد که Rift در سه ماهه اول سال 2016 به بازار بیاید و این مطلب تمام آن چیزی است که ما تا کنون توانسته ایم به دست بیاوریم .


Oculus در مقام تبلیغات هم برای راضی کردن کاربران ، در جریان جایگزینی نسخه جدید با Oculus Connect 2015 ، از تعابیر بسیار بزرگ و در واقع وعده های بزرگی استفاده کرده است : آنها گفته اند که این نسخه آغاز یک طرح بسیار بزرگ است ، با ورود این محصول به بازار دنیا دچار تغییر خواهد شد و چیز های دیگری که گفته شده است . و همانطور که از تعابیر مشخص است ، همه این حرف ها زیبا هستند ، اما اینها دقیقا همان حرف هایی هستند که چند سال گذشته هم همه ما در از آنها شنیده بودیم . به عنوان مصرف کنندگان واقعی این محصولات و با داشتن یک هدست (headset ) مخصوص فیلم های مجازی – واقعی ( VR ) ، چیزی بیش از وعده وعید ها و حرف های بدون پشتوانه برای کاربران مورد نیاز است و تا زمانی که حرف های آنها در هنگام مصرف محصول برای افراد روشن نشود اعتقادی به این گفته ها نخواهند داشت .
در واقع بخش بزرگی از این اخبار واقعی به طور غیر قابل باوری نا امید کننده نیز هست . Oculus Touch یعنی کنترل کننده جدیدی که جایگزین نمونه قبلی خواهد شد و به کاربران این امکان را می دهد که از دست های خود نیز در تماشای فیلم های مجازی – واقعی ( VR ) کمک بگیرند ، تا شش ماهه اول سال هم آماده نخواهد شد . و این مطلب هم به این معنی است که به عبارت دیگر این محصول برای کار با Oculus Rift هم آماده نخواهد شد . با این حساب مشخص می شود که سازندگان و طراحان Oculus این کار ها زمانی انجام داده اند که محصول جایگزین آنها یعنی VR Oculus Touch قبل از تمام شدن تابستان وارد کار شده بود . اما اینها نمی توانند برای Oculus اخبار خوبی به حساب بیایند ، زیرا Oculus Touch می خواست تا از طرف شرکت خود ، پاسخی باشد در برابر محصول مشابه خود یعنی قلم نوری HTC Vive . بر خلاف Oculus ، با وجود استفاده HTC Vive از قلم های نوری ، آنها باید همواره آماده باشند و در زمان عرضه هدست HTC به بازار که در سال بعد انجام خواهد شد ، به گوش باشند .


از Oculus Connect :
  Gear VR جدید Samsung با قیمت فقط 99 دلار
PC های “ Oculus Ready ” نسبت به نیاز های مورد مطالبه VR گارانتی خواهند شد .
VR Minecraft در حال ورود به بازار است تا مورد استفاده Oculus Rift قرار بگیرد .
یک خبر خوشایند دیگر هم داریم : Oculus Touch به همراه یک Oculus Rift دوم در محلی به عنوان حسگر نصب خواهد شد و از این جهت همانند HTC Vive می باشد . به یاد داشته باشید که با وجود این هم دامنه انواع حسگر های Rift برای استفاده 5 یا 6 پایی بهینه شده اند . نمی شود قاطعانه گفت که حتی این هم برای تبدیل کردن VR های پیاده روی مختلف به محصولی مطمئن کافی باشد ، محصولی که HTC Vive نیز برای آنها ساخته شده است و با دامنه 15 تا 15 پایی برای آنها فعالیت می کنند ، اما باز ابزار دیگری هم مورد نیاز خواهد بود .
و دوباره . . . بهای کالا . بزرگترین چالشی که هم اکنون پیش روی Oculus Touch وجود دارد مجاب کردن مشتریان است ، به ویژه آنهایی که قبلا صاحب یک Rift به همراه کنترل کننده Xbox بوده اند و حالا همین افراد نیازمند یک محصول جانبی هستند که به احتمال قوی گران قیمت هم خواهد بود ، پس برای مجاب کردن برنامه نویسان باید از آن حمایت بکنند . به نظر می آید که این سفارش سفارشی گران قیمت باشد و هر آن هم با کنار گذاشتن هر یک دلاری در برابر قیمت آن گران تر بشود و  Touch هم هر روزه با اجرای هدست های Rift به تاخیر می افتد .
Oculus هنوز هم برای دادن اطلاعات در مورد قیمت و نیز تاریخ دقیق ارائه محصول خود در خلال سخنرانی CTO John Carmack که اخیرا برگزار خواهد شد مهلت دارد . مطمئن باشید که گروه ما نیز در صورت رسیدن هر گونه اطلاعات جدید اخبار آن را در سایت قرار داده و شما را از اخبار مطلع خواهد نمود . با این وجود پیشنهاد می کنیم که زیاد هم منتظر نمانید .

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید