شرکت اینتل از عرضه‌ی سری جدید دیسک الکترونیکی، DC P3608، خبر داد.

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 12 مهر 94 ساعت: 09:48:25


از نظر سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات هم، خصوصیات این سری جدید قابل توجه است. به این ترتیب که در هر ثانیه، به صورت میانگین چهار هزار عملیات خواندن و نوشتن ورودی و خروجی به صورت تصادفی صورت می‌پذیرد. همین نشان می دهد که این سری از جمله سریعترین‌ها در این مجموعه می باشد.
با بهره‌ گیری از دوکنترلر آن بورد در ساخت این سری جدید و همچنین سرعت بالای نقل و انتقال اطلاعات، مصرف انرژی توسط این حافظه‌ی دیسک الکترونیکی در مقایسه با سایر نمونه‌های موجود بسیار بیشتر است.
باید گفت که این قابلیت برای کاربران فراهم شده است که از دو درایور به صورت کاملاً جداگانه استفاده کنند و یا اینکه به صورت آرایه‌ی چندگانه دیسک‌های مستقل در سطح صفر و سطح یک مورد استفاده قرار دهند. بیشترین کارایی، در آرایه‌ی چندگانه دیسک‌های مستقل در سطح صفر محقق می شود.
این سری، از ابر رایانه‌ها، داده‌های عظیم، رایانش ابری و محاسبات با حجم بالا پشتیبانی می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این سری، تاخیر کم، کارایی به شدت بالا، نزدیکترین فاصله‌ی اطلاعات به پردازنده‌ی مرکزی و پتانسیل عملکردی بالا در حوزه‌ی صف‌های با چند عمق می‌باشد.
شرکت اینتل محصول جدید خود را در سه ظرفیت مختلف به بازار عرضه کرده است که قیمت آن به این صورت است؛ در این سری جدید برای هر گیگابایت قیمت 2.19 دلار، هر 1.6 ترابایت قیمت 3509 دلار، هر 3.2 ترابایت قیمت 7009 دلارو یا هر 4 ترابایت قیمت 8759 دلار در نظر گرفته شده است. به عنوان نکته‌ی آخر باید اشاره کرد که با وجود این قابلیت‌های بالا در کنار ظرفیت زیاد در این سری جدید، قیمت بالایتعیین‌شده برای این محصول منطقی است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید