طرح آزمایشی روسیه برای قطع ارتباط با شبکه جهانی اینترنت در دست اجرا

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 22 بهمن 97 ساعت: 15:00:00

رزمایش قطع اینترنت را حتما به یاد دارید، موضوعی که اوایل بهمن ماه بود که مطرح شد و قرار شد تا به مدت 2 ساعت پذیرندگانی که سرورهای خارجی داشتند امکان ارائه سرویس مبتنی بر کارت را داشته باشند. وزیر ارتباطات از این اتفاق با هدف بررسی تاب آوری زیر ساخت‌های حیاتی کشور یاد کرد و اتفاقا این نام رزمایش قطع اینترنت را فجیع‌ترین عبارتی عنوان کرد که برای ضایع کردن یک موضوع مهم می‌شد استفاده کرد.

 

روسیه هم به دنبال استقلال اینترنت است

حالا به نظر می‌رسد روسیه برنامه‌ای مشابه در دست اجرا دارد. گویا اپراتورهای اصلی روسیه تصمیم دارند به صورت آزمایشی ارتباط روسیه و اینترنت جهانی را قطع کنند. دلیل اصلی این کار سنجش قانونی است که سال گذشته در پارلمان روسیه تصویب شد و بنا به این قانون، تامین‌کنندگان اینترنت در روسیه بایستی استقلال شبکه این کشور را تضمین می‌کردند تا در مواقع اضطراری، امکان قطع ارتباطات اینترنت روسیه و شبکه جهانی وجود داشته باشد. بعلاوه اپراتورها باید از نظر فنی شرایطی را فراهم کنند که بتوان در صورت قطع ارتباط جهانی، ارتباطات درون روسیه همچنان حفظ شود.

برنامه‌های روسیه به اینجا ختم نمی‌شود بلکه همه ترافیک‌های اینترنتی روسیه باید از مسیری عبور داده شود که کاملا برای سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه قابل مشاهده باشد. حتی به نظر می‌رسد روسیه برای حفظ استقلال کشور در موضوع خاص اینترنت همه‌جانبه عمل کرده است و گذشته از این موارد حتی یک نسخه پشتیبان از DNS هم آماده کرده است.

روسیه به تازگی به فکر اجرای این طرح نیفتاده و حالا به نظر می‌رسد که تا سال 2020 این پروژه به سرانجام رسیده و بیش از 95 درصد مسیرهای اینترنت روسیه داخلی شود.

 

اخبار مرتبط:

رزمایش قطع اینترنت؛ قطع دسترسی خدمات بانکی به سرورهای خارجی، داستانی که دائمی خواهد شد

انتقاد شدید رئیس جمهور از داستان فیلترینگ

حجم بسته‌های اینترنت، با ثابت ماندن قیمت، 10 درصد افزایش یافت

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید. ​​​​​​​

منبع: zdnet

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • سیلیسل
  2019-02-13 14:03:30

  فعلا که ماهوارش ترکید و پروژش شکست خوردما اینترانت ملی میخوایم

  پاسخ دادن
 • reza
  2019-02-13 08:21:25

  انحصارگری که آمریکا سر دنیا آورده از دیکتاتوری هم بدتر است .خود آمریکا دیکتاتور پرور است .سیستم انتخاب رییس جمهورری آمریکا ، فشل و پر نقص است .

  پاسخ دادن
 • ali
  2019-02-13 01:48:58

  کلا کشور های غیر مردمی و ظالم از آزادی اطلاعات میترسند.

  پاسخ دادن
 • میلاد
  2019-02-12 16:30:36

  با اینترنتهای ماهواره ای آمریکا چیکار میکنید اونوقت؟ دیکتاتور هیچ جوری نمیتونه دووم بیاره ...

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید