شرکت مایکروسافت متعهد می شود تا اینترنت رایگان را در مناطق روستایی هندوستان راه اندازی کند

   
نام نویسنده:
 شنبه 11 مهر 94 ساعت: 08:16:56


امروزه غول نرم افزاری Redmond _ بنیان سیستمی است که توسط دولت هندوستان مورد استفاده قرار می گیرد و شرکت مایکروسافت نیز در صدد است تا با کشاندن این سیستم به مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته ، حدود 500000 روستا را در این کشور متصل به اینترنت پر سرعت نماید . البته این اینترنت برای روستاهایی است که در خود هندوستان متصل به white spaceمی باشند .
بر اساس گزارش خبرگزاری GigaOM، BhaskarPramanikریاست Microsoft India قبلا خبر این برنامه را تایید کرده بود و گفته بود که این شرکت در حال انجام تحقیقات خود است تا برنامه را اجرا نماید و لی ابتدا باید تکنولوژیwhite space را در دو منطقه بررسی نمایند .


اما white space چیست و چگونه کار می کند ؟
این اولین بار نیست که یک شرکت برای فراهم کردن اینترنت پر سرعت در مناطق کمتر توسعه یافته از فن آوری white space استفاده می نماید . برای مثال پیش تر هم تکنولوژی های مشابه این در مناطق دیگری مثل آفریقای جنوبی مورد استفاده قرار گرفته است .
اصطلاح white space به طور کلی برای اشاره به " فرکانس های موجود بین دو کانال تلویزیونی " به کار گرفته می شود که می تواند برای انتشار داده ها از یک روتر مرکزی به فاصله حداکثر 10 کیلومتر نیز مورد استفاده قرار بگیرد . در کشور هندوستان ، white space طیف وسیع 300 – 200 MHz را در بر می گیرد که بر اساس منبع فوق الذکر مربوط به صدای بین المللی Dorrdarshan می باشد .
Satya Nadellaمدیر عامل شرکت مایکروسافت در جلسه ای که باNarendra Modi نخست وزیر کشور هندوستان داشته اعلام کرده است : " باور ما این است که اتصالات پهنای باند ارزان قیمت که با بخشی از توان کامپیوتری فضای ابری جفت شده است و توان اتصال داده را نیز دارند ، در زمینه های بسیاری مانند کمک به وضعیت حمل و نقل و شرایط ترافیکی ، بهبود کارایی اقتصادی دولت و بهبود سایر فعالیت های اقتصادی کشور ، می تواند کمک کننده باشد .
همچنین وی گفته است : " بخش کلیدی در بحث هندوستان و هندوستان دیجیتال (India and Digital India ) ، آوردن ساختار های پیشرفته به هند و احترام به امنیت دیجیتال ، استقلال و حریم خصوصی کشور هندوستان است " .
البته خود مایکروسافت در مورد تاریخ دقیق اجرای این برنامه خبر خاصی را اعلام نکرده است ، اما این طرح احتمالا تا آخر سال باید در دو منطقه ای که مشخص شده است اجرا خواهد شد .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید