مایکروسافت با یادگیری رفتارهای کاربران، مدت زمان شارژ باتری را افزایش خواهد داد

   
نام نویسنده:
 جمعه 10 مهر 94 ساعت: 21:27:49

تلاش برای پیدا کردن یک پریز برای شارژ لپتاپ در وسط یک جلسه یا ارائه به زودی به خاطره ها خواهد پیوست. بجای انتظار برای رسیدن به یک تکنولوژی دیگر باتری، پژوهشگران مایکروسافت بر روی ایده ای کار می کنند که با استفاده از تکنولوژی های موجود بتواند استقامت باتری ها را بهبود بخشد. در آینده، باتری مرده لپتاپ شما سریعا می تواند خود را برای جلسه بعدی شارژ کند یا با داشتن مقداری شارژ باتری، لپتاپ شما یک سفر هوایی طولانی را بر خلاف انتظار، دوام خواهد آورد.


برای ساخت چنین باتری، مایکروسافت از انواع مختلف باتری، علم یادگیری ماشین و نرم افزارهای هوشمند استفاده خواهد کرد.
تکنولوژی های کنونی باتری
پیشرفت در باتری به اندازه دیگر مولفه های محاسباتی مانند پردازنده ها و وضوح صفحه نمایش ها و سرعت وایرلس، سرعت نداشته است.
امروزه، شارژ باتری لپتاپ پیش از اینکه توسط سیستم عامل مدیریت شود، با سخت افزار کنترل می شود که چندان کارآمد نیست. مثلا سخت افزار به تنهایی نمی تواند تصمیم بگیرد که یک کاربر چگونه از لپتاپش استفاده می کند تا شارژ مورد نیاز را به آن برساند.
پژوهشگر مایکروسافت، رانویر چاندرا، اشاره می کند که مردم از دستگاه های خود برای کارهای متفاوتی استفاده می کنند که هرکدام هم نیاز به مصرف متفاوتی از باتری دارد. برای مثال، مشاهده صفحات وب و ویرایش مستندات متنی ممکن است مصرف باتری کمتری از ویرایش یک فایل ویدئویی یا تحلیل پیچیده داده ها داشته باشد.
مایکروسافت ادعا می کند که باتری ها در دستگاه های محاسباتی می تواند این نیازهای مختلف را مهار کند. هدف مایکروسافت برای لپتاپ، یادگیری نیازهای فوری کاربر و فراهم کردن امکان شارژ مداوم بیشتر یا سریعتر است.


استفاده از روش های نرم افزاری
با تغییر کنترل دهنده شارژ باتری از سخت افزار به سیستم عامل، مایکروسافت از روش یادگیری ماشین استفاده می کند البته نه مشابه روشی که گوگل در Nest به کار می برد. با یادگیری زمانی که کاربران فعالیت های محاسباتی انجام می دهند، سیستم عامل بهتر می تواند برای تحویل نوع شارژ مورد نیاز به کاربر تصمیم گیری کند.
علاوه بر کنترل شارژ در سطح نرم افزار، مایکروسافت از انواع مختلف باتری برای بهینه سازی بهتر شارژ در نمونه های تحقیقاتی خود استفاده می کند، زیرا استفاده از یک باتری تنها، نمی تواند نیازهای شارژ سریع، ظرفیت بالا، قیمت پایین، حجم کم، سبکی در وزن، گرمای کمتر، طول عمر بهتر و نرخ خالی شدن شارژ بالا را برآورده کند بنابراین چندین باتری با هم ترکیب می شوند تا این نیازهای مختلف را حل کنند.
مایکروسافت در پست وبلاگ خود نوشته است: "چندین نوع باتری با یکدیگر ترکیب می شوند، همه آنها برای وظایف متفاوتی در همان کامپیوتر بهینه می شوند. سپس باتری با سیستم عامل کار می کند تا متوجه شود که اگر کاربر در حال ویرایش یک فایل متنی یا تدوین ویدئو است، باتری مناسب با آن وظیفه را هم به کار ببرد."
اگر مایکروسافت در این زمینه موفق شود، به زودی می توان طول عمر بهتر باتری را در نسل آینده دستگاه های سرفیس مایکروسافت مشاهده کرد.
چاندرا گفته است این ابتکارات در اینجا متوقف نخواهند شد. چنین راهکارهایی را نیز می توان در مورد گوشی های هوشمند، ماشین ها و دیگر ابزارهای هوشمند به کار برد.
بهترین قسمت ایده مایکروسافت اینست که می خواهد از تکنولوژی های موجود استفاده کند بنابراین نباید منتظر بود تا باتری نهایی اختراع شود.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید