خلف وعده؛ قیمت بسته‌های اینترنت ثابت افزایش یافت

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 24 اردیبهشت 98 ساعت: 18:00:00

حتماً به خاطر می‌آورید که در همین ماه گذشته، حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود که قیمت اینترنت در سال 98 افزایش نخواهد یافت اما حالا شاهد افزایش قیمت اینترنت ثابت هستیم.

درواقع اگر کاربری بسته اینترنتی با سرعت 4 مگابایت و حجم 80 گیگ را با قیمت 43 هزار تومان می‌خرید، حالا برای خرید همین بسته باید 55 هزار تومان بپردازد.

وحید مختاری، مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات، افزایش قیمت اینترنت ثابت را گران فروشی نمی‌داند بلکه به گفته او اپراتورها می‌توانند بین هزینه کف و سقف، تعرفه‌های خود را مشخص کنند که این تعرفه هم در همین رِنج کف و سقف قیمتی بوده است. به اعتقاد مختاری هیچ گران فروشی در بسته‌های اینترنت ثابت رخ نداده است و در این مورد چنین توضیح داده است:

ممکن است از دید کاربران نرخ بسته‌ها گران شده باشد، اما از نظر رگولاتوری گران‌فروشی اتفاق نیفتاده و اپراتورها در بازه زمانی مشخص بر مبنای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قیمت‌ها را تعیین کرده‌اند.

در نهایت وحید مختاری با تأکید بر اینکه تا کنون موردی از کم فروشی و یا گران فروشی اپراتورها دیده نشده، اما وی از مشترکانی که ابهام و یا شکایتی دارند خواسته است تا مشکلشان را از طریق سامانه 195 پیگیری کنند.

 

در ایران چه می‌گذرد:

برای جعل کنندگان شناسه IMEI مجازات حبس در نظر گرفته شد

رمز دوم یکبار مصرف چیست و چطور آن را بگیریم؟

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید