قابلیت SOS Alert گوگل شما را از بلایای طبیعی نجات می‎دهد

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 16 خرداد 98 ساعت: 18:00:00

پس از دو سال از معرفی قابلیت  SOS Alert، گوگل آن را با اطلاعات دقیق‌تری درمورد بلایای طبیعی و هشدار در مسیریابی آپدیت کرده تا در مواقع خطر بهتر بتوانید خود را نجات دهید. این تغییرات همچنین اطلاعات تصویری با جزئیات بیشتری را درمورد زلزله، طوفان و سیل و مکان‎های آسیب‎دیده نشان می‎دهد. 
برای طوفان، گوگل مکان‎های در معرض خطر را نشان داده و اگر در اطراف این مکان‎ها باشید از طریق گوگل مپس به شما هشدار می‎دهد. پیش‎بینی سیل در نقشه روی مکان‎های در معرض خطر، به همراه جزئیات نشان داده می‎شود. در نهایت برای زلزله نیز نوتیفیکیشن دریافت خواهید کرد که در آن مرکز زلزله، بزرگی و مکان‎های آسیب دیده را نشان می‎دهد. 

sos alerts


 SOS Alerts طوری طراحی شده تا هنگام وقوع بلایای طبیعی، اطلاعات مهم را در سریع‎ترین زمان ممکن به شما نشان دهد. اگر یک واژه‎ی مرتبط را جست‎وجو کنید گوگل خلاصه‎ای از اخبار مرتبط، شماره تلفن‎های اضطراری، توصیه‎های امنیتی و چیزهای مرتبط را نشان می‎دهد. در موارد جدی گوگل یک هشدار برای کاربرانی که در مکان‎های در معرض خطر قرار دارند می‏فرستد. SOS Alerts در هفته‎های آینده برای همه‎ی کاربران منتشر خواهد شد. 
هشدار مسیریابی گوگل مپس و شاخص زلزله هردو به صورت جهانی منتشر خواهد شد. هشدار زلزله برای اندروید، آی‏او‏اس، دسکتاپ و موبایل وب منتشر خواهد شد اما هشدار مسیریابی تنها برای پلتفرم‎های آی‎او‎اس و اندروید خواهد بود. اطلاعات تصویری مرتبط با سیل برای اندروید، دسکتاپ و موبایل وب منتشر خواهد شد، اما این قابلیت تنها در هندوستان قابل استفاده است که خطر غرق شدن در اثر سیل در آن بسیار بالاست. در نهایت پیش‏بینی طوفان در تمام پلتفرم‎ها و تنها در آمریکا، مکزیک، کشورهای حوضه کاراییب، غرب اروپا، ژاپن، تایوان، فیلیپین، ویتنام، تایلند و کره جنوبی منتشر خواهد شد. 

 

بیشتر بخوانید:

قابلیت جدید گوگل مپس نمی‎گذارد که هنگام رانندگی جریمه شوید

اضافه شدن قابلیت گزارش سرعت ترافیک ویز به گوگل مپس

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید. 

 

 

منبع: theverge

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید