در گوگل کروم 76 بتا، استفاده از فلش‌پلیر سخت‎تر می‎شود

   
نام نویسنده:
 جمعه 24 خرداد 98 ساعت: 18:00:00

حالت تیره ( دارک مد) در نسخه‎های کروم 73، 74 و 75 توجه زیادی را به خود جلب نکرد اما نسخه‎ی بتای کروم 76 قابلیت‎هایی دارد که برای همه کاربردی است. درحالی که آدوب فلش تا سال 2020 نابودن نخواهد شد اما سال‎هاست که در بیشتر مرورگرهای مهم مسدود است، اما کروم 76 یک قدم پیش نهاده است. نه تنها آیتم‎های فلش به صورت پیش‎فرض مسدود می‎شوند بلکه این قابلیت در کل مرورگر غیرفعال شده است و برای استفاده از فلش باید به chrome://settings/content/flash بروید. 
یک قابلیت دیگر نیز به گوگل کروم اضافه شده است: توسعه دهنده‎ی گوگل، پاول آریس می‎گوید وب‌سایت‌ها دیگر نخواهند توانست حالت Incognito را در مرورگر کروم تشخیص دهد. این قابلیت برای وب‎سایت‎هایی مثل نیویورک تایمز که با شناسایی حالت Incognito نمی‎گذارند به تعداد نامحدود داستان بخوانید بسیار آزار دهنده خواهد بود. 
یکی دیگر از قابلیت‎های جدید ارتقای دارک مد است. هم اکنون توسعه دهندگان وب می‎توانند با اضافه کردن یک کد کوچک سایت‎ خود را طوری طراحی کنند تا وقتی مرورگر در دارک مد قرار دارد نسخه‎ی تیره‎ی وب‎سایت اجرا شود. نسخه‎ی اصلی کروم 76 در تاریخ 8 مرداد امسال منتشر خواهد شد. 

 

 

بیشتر بخوانید:

گوگل فوتوز و گوگل درایو از هم جدا می‎شوند

موتور جستجوی گوگل آپدیت شد؛ محدودیت در نمایش نتایج جستجوی مربوط به هر وب سایت

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

 

منبع: theverge

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید