کامپیوتر مینیاتوری اپل مبتنی بر رزبری پای

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 14 مهر 94 ساعت: 05:27:31

از پروژه های علمی دانشگاهی تا وسایل استفاده شده در خانه، چیزهای جالب و خلاقانه ای دیده ایم که با رزبری پای انجام شده است؛ ولی هیچ گاه رزبری پای اجرا شده بر روی یک کامپیوتر بسیار کوچک را تصور کرده اید؟ این کامپیوتر کوچک Apple توسط چارلز منگین ساخته شده است و با رزبری پای مدل A+ قدرت می گیرد.
در واقع پلت فرم رزبری پای، یک پلت فرم همه کاره است و نباید کسی را متعجب کند ولی با این وجود این کامپیوتر اپل مینیاتوری بسیاری را شگفت زده کرده است. افراد می توانند این کامپیوترهای کوچک اپل را بخرند و یا ویژگی ها و مشخصات آن را دانلود کرده و خود، آن را بسازند. استفاده از یک نمایشگر 2.5 اینچی کمی سخت است ولی در کل ارزش استفاده و امتحان کردن را دارد.
گزارش این کامپیوتر مینیاتوری در سایت 3dprintboard آمده است ولی کاربران چندان اشتیاق و علاقه ای نسبت به آن بروز ندادند. Brian Krassenstein نوشته است: "چارلز منگین یک کامپیوتر مینیاتوری کوچک از سخت افزارهای قدیمی ساخته است و با قرار دادن یک رزبری پای در داخل آن از دیگران جلو زده است. این کامپیوتر مینیاتوری دارای یک درگاه USB و صفحه نمایش 2.5 اینچی است. فایل هایی مورد نیاز برای چاپ سه بعدی در Thingiverse موجود است و افراد می توانند آن را به صورت کاملا مونتاژ شده بخرند."
البته قبول این واقعیت که این کامپیوتر کوچک بتواند یه رزبری پای کامل باشد برای افراد، بسیار مشکل است. ویژگی های این کامپیوتر در 3dprintboard.com موجود است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید