ابتکار جدید اپل: رابط های صوتی با ضخامت کمتر

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 12 مهر 94 ساعت: 17:52:22


در امتیاز انحصاری اعطا شده به اپل در هفته گذشته، مهندسین اپل، طراحی جدید با ضخامت کمتری از رابط صوتی که همان عملکردهای هدفون استاندارد را دارد، ارائه دادند.
در مقدمه طراحی مربوط به این اختراع آمده است که: "دستگاه های الکترونیکی، مانند پخش کننده های MP3 و گوشی های هوشمند به صورت مداوم در حال کوچکتر شدن هستند و برای اینکه بتوانند ویدئوها را هم نمایش دهند نیاز است که صفحه نمایش در دستگاه ها، به نسبت کمتری کوچک شود. قطر و طول کنونی رابط ها که 3.5 و حتی 2.5 می باشند، عوامل محدودکننده ای در چنین دستگاههایی هستند و اجازه نمی دهند که صفحه نمایش ها بزرگتر شود."

nikkhah88


حال، راه حل چیست؟ یک رابط صوتی D شکل، پیشنهاد شده است که قطر 2 میلی متری دارد و حدود 43 درصد از استاندارد کنونی، ضخامت کمتری دارد.
البته سوالی نیز پیش می آید که آیا اپل برای چنین رابطی نیز، یک گوشی با ضخامت کمتر تولید خواهد کرد؟ اگر اپل چنین کاری کند، یک واکنش شدید از سوی کاربران آیفون صورت خواهد گرفت زیرا آنها با رابط های صوتی مواجه می شوند که با گوشی های آخرین مدلشان سازگاری ندارد. البته اپل حتما آداپتورهایی ارائه می دهد ولی تاریخ ثابت کرده است که اپل سابقه درخشانی در عرضه هدفون های کاربرپسند ندارد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید