زمزمه‌های گران شدن اینترنت به گوش می‌رسد

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 12 تیر 98 ساعت: 18:00:00

اواخر سال 97 بود که رگولاتوری اعلام کرد قیمت اینترنت در سال 98 تغییر نخواهد کرد. حالا و پس از گذشت سه ماه از سال 98، اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت در کشور، نامه‌ای به وزیر ارتباطات ارسال کرده و خواستار افزایش تعرفه اینترنت شدند.

این اپراتورها برای جلوگیری از ورشکستگی و زیان بیشتر به شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت، معتقدند که هزینه اینترنت حداقل باید 50 درصد افزایش یابد. حتی این اپراتورها معتقدند که علاوه بر افزایش قیمت اینترنت ثابت، تعرفه اینترنت تلفن همراه هم باید افزایش پیدا کند زیرا در این صورت مردم بیشتر به سمت اینترنت موبایلی رفته و شرکت‌های اینترنت ثابت شکست خواهند خورد.

 

شروط وزیر ارتباطات برای افزایش قیمت اینترنت

دلایل زیادی برای افزایش تعرفه اینترنت بیان می‌شود اما گلایه‌هایی که از سوی کاربران اینترنت مطرح می‌شود هم در طرف دیگر ماجرا هستند. مدت‌هاست که کاربران معتقدند سرویس اینترنتی که دریافت می‌کنند، در مقابل هزینه‌ای که برای آن می‌پردازند اصلا مناسب نیست.

حالا و در پی این درخواستِ اپراتورها و همچنین نارضایتی کاربران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به گونه‌ای نامحسوس با این افزایش قیمت موافقت کرده اما برای شروطی در نظر گرفته که قابل توجه است. وی در توییتر خود در پاسخ به این درخواست چنین توضیح داده است:

شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت ADSL، در درخواستی مفصل، نوشته‌اند با افزایش بالای هزینه‌هایشان و کاهش تعداد مشترکینشان -که به سمت اینترنت موبایل رفته‌اند- با کاهش درآمد جدی نیز مواجهند. آن‌ها درخواست کرده‌اند تعرفه آن‌ها 50 درصد افزایش یابد.

سرمایه گذاری کنید، تکنولوژی را به روز کنید، تولیدات داخلی استفاده کنید، کیفیت خوب ارائه کنید، برای مردم هم پرداخت هزینه سرویس خوب قابل توجیه است. منتظر برنامه‌هایشان هستیم. پرداخت عدم مدیریت صحیح هزینه‌ها از جیب مردم، قابل قبول نیست.

 

در آخر گفته می‌شود که اپراتورهای اینترنت ثابت طی جلسه‌ای با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، باید دلایل و مستندات خود برای افزایش تعرفه اینترنت ثابت را ارائه دهند تا نهایتاً برای این مسئله تصمیم‌گیری شود.

نهایت سرعتی که تکنولوژی ADSL ارائه میدهد، 16 مگابیت بر ثانیه است اما سرعت دانلود روی اینترنت VDSL نزدیک به 5 برابر سرعت دانلود ADSL است و به مرز 60 مگابیت بر ثانیه می‌رسد.  پس با این وجود آیا در صورت فراهم شدن شرایطی که مد نظر وزیر ارتباطات است، با افزایش قیمت اینترنت موافق هستید؟

 

اخبار فناوری ایران:

500 فارم استخراج بیت کوین در استان البرز شناسایی شده و با آن‌ها برخورد شد

وزیر ارتباطات از مجلس کارت زرد گرفت + اولین توییت او بعد از این اتفاق

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام همراهی کنید. 

منبع: مهر

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • مهمان
    2019-07-04 19:57:25

    همین طوریشم گرونه به جای ارزون تر کردن می خوان گرونم کنن.512 سرعت کمیه باید حداقل سرعت 4 مگ بشه ماهی 15 تومان.

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید