دوربین دوم پیکسل4 فقط برای عکاسی پرتره است

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 16 تیر 98 ساعت: 10:00:00

گوگل نشان داده که گوشی پیکسل4 دارای دو دوربین در پشت گوشی است اما این موضوع را مشخص نکرده بود که لنز دوم برای عکاسی تله فوتو است یا عکس‎های زاویه باز. نسخه‎ی جدید اپلیکیشن گوگل کمرا جواب این سوال را داده است: به گزارشXDA Developers، ساختار اپلیکیشنی که در نسخه‎ی منتشر شده از اندروید کیو موجود است شامل مرجع‎های کدی است که به طور خاص به «تله فوتو» اشاره دارد که نشان میدهد منظور لنز دوم پیکسل4 است. 
شاید با خود فکر کنید که گوشی‎های پیکسل هم اکنون نیز شات‌های پرتره بسیار خوبی می‎گیرند که در بعضی موارد حتی بهتر از آیفون و یا دیگر گوشی‎های اندروید است، اما از گوشی‎های پرچم‎دار اپل از داده عمق دار تصویربرداری شده توسط دو دوربین استفاده می‎کنند و تصویر طبیعی‎تری از سوژه و پیش زمینه‎ی تار درست می‎کنند اما عکس‎های گوگل تعادل خیلی خوبی بین پیش زمینه‎ی تار و سوژه برقرار نمی‎کنند. وجود لنز تله فوتو این مشکل را حل خواهد کرد. 
البته کمی عجیب است که شما هم اکنون می‎توانید با یک دوربین استاندارد یک پرتره بگیرید اما نمی‎توانید یک شات زاویه باز بگیرید مگر این که عکس‎ها را به هم بچسبانید. اگر گوگل در این زمینه از ال‎جی، سامسونگ و شرکت‌های دیگر تقلید می‎کرد بهتر است. حتی آیفون نیز قصد دارد در سیستم سه دوربینه خود عکس‎برداری زاویه باز را جای دهد. البته بسیاری از کاربران عاشق عکس‎برداری پرتره خواهند شد و این سبک عکاسی مخاطبین زیادی دارد. 
یک چیز جالب دیگر درمورد کد اپلیکیشن کمرا اشاره به دوربین جلوی IR است. ما هم اکنون می‎دانیم که قرار نیست در پشت پیکسل4 سنسور اثرانگشت وجود داشته باشد درنتیجه به نظر می‎رسد که گوگل در حال ساخت روش احراز هویت از طریق تشخیص صورت است. گوگل تمام تلاش خود را می‎کند تا پیکسل4 را به بهترین گوشی سال تبدیل کند. 

 

بیشتر بخوانید:

چرا گوگل تصاویر پیکسل4 را لو داد؟

گوگل عکس پیکسل‎4 را منتشر کرد

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام، سروش همراهی کنید.

 

 

منبع: theverge

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید