مایکروسافت: ابونتو، محبوبترین توزیع لینوکس، مناسب برای Cloud

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 13 مهر 94 ساعت: 21:57:39

 

تغییر در خط مشی مایکروسافت در مقابله با لینوکس، مشخصا به دلیل تغییر مدیریت مایکروسافت بوده است. مدیرعامل جدید، ساتیا نادلا، جای استیو بالمر، مدیرعامل متنفر از لینوکس را گرفته است و حال شاهد آن هستیم که مایکروسافت، در حساب توئیتری خود، لینوکس را به کاربران پیشنهاد می دهد.


اگر تا چند سال پیش، می دیدیم که مایکروسافت به صورت رسمی لینوکس و اوبونتو را به عنوان سیستم عامل محیط های رایانش ابری پیشنهادی می دهد، وی را احمق می خواندیم! ولی امروز همه چیز تغییر کرده است.
سیاست مایکروسافت تا حدودی تغییر کرده و این شرکت دیگر در تلاش نیست که در همه زمینه ها بهترین باشد. بنابراین، آنها به سادگی از ابونتو صحبت کرده اند و آن را بهترین سیستم عامل برای استفاده بر روی سیستم های رایانش ابری می دانند. اگرچه مایکروسافت تا حدودی رفتار دوستانه ای بخود گرفته و ابونتو را به عنوان بهترین سیستم عامل برای Cloud معرفی کرده است ولی این باعث نمی شود که مایکروسافت رقابت را کنار بگذارد و در تلاش برای بدست آوردن بازار نباشد.
ولی در حال حاضر، مایکروسافت درک کرده است که اوبونتو بهترین راه حل برای محیط Cloud است و به همین دلیل هم آنها از کرابران می خواهد تا این سیستم عامل را برای نیازهای رایانش ابری خود انتخاب کنند.
سایت مایکروسافت آژور نوشته است: "ابونتو سرور 15.4 برای مایکروسافت آژور. ابونتو سرور، محبوب ترین توزیع سیستم عامل لینوکس برای محیط Cloud می باشد. بروزرسانی ها و پچ ها برای ابونتو 15.4 هم اکنون موجود است. ابونتو سرور یک پلت فرم کامل برای همه حجم کارها از برنامه های وب گرفته تا پایگاه داده NoSQL و هادوپ می باشد."  این یک قدم بزرگ برای مایکروسافت است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید