آیا یوتیوب رفع فیلتر شد؟ یک اتفاق و یا یک تغییر رویه؟

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 20 شهریور 98 ساعت: 10:30:00

از صبح امروز به نظر می‌رسد که یوتیوب، بزرگ‌ترین شبکه به اشتراک گذاری فیلم در سراسر دنیا، که در ایران فیلتر بود، رفع فیلتر شده است. در واقع این موضوع را زمانی متوجه شدیم که مانند همیشه برای یافتن یک ویدیو خوب و مناسب، به لینک یوتیوب برخوردیم اما از قضا فراموش کردیم که فیلترشکن را روشن کنیم. تعجب برانگیزتر این بود که با سرعت بسیار خوب، یوتیوب باز شد.

با این اوصاف به نظر می‌رسد که فیلتر یوتیوب برداشته شده است. اگر بحث رفع فیلتر واقعی یوتیوب را کنار بگذاریم، یک مسئله دیگر هم به ذهن می‌رسد. در واقع شب گذشته مراسم اپل برای رونمایی از آیفون‌های 2019 در جریان بود و برای نخستین بار اپل تصمیم گرفت که این مراسم را به صورت زنده از طریق یوتیوب به اشتراک بگذارید. بسیاری از وب سایت‌های فارسی زبان، مانند فیسیت، ویدیو زنده این مراسم را از طریق یوتیوب پخش کردند. اگر موضوع رفع فیلتر یوتیوب را کنار بگذاریم، شاید دلیل این موضوع، همراهی با کاربرانی بوده باشد که علاقه‌مند به مشاهده این رویداد زنده بوده‌اند.

البته ممکن است این رفع فیلتر اتفاقی بوده باشد و هر دو دلیلی که برای این موضوع ارائه کردیم هم درست نباشد. به هر حال باید منتظر باشیم تا ببینیم که آیا یوتیوب واقعاً رفع فیلتر شده است و یا خیر؟

به نظر شما اگر یوتیوب رفع فیلتر شود، وضعیت آپارات به چه نحوی تغییر خواهد کرد؟

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام همراهی کنید. 

 

 

 

منبع: فیسیت

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • بردی
  2019-11-12 04:42:43

  هنوز فیلتره خبرتون مشکل داره نشون میده که این فیلم ها و کلیپ ها هست اما باز نمیشه لود نمیشه

  پاسخ دادن
 • Afshin
  2019-09-11 19:26:27

  من که فکر میکنم سرویس فیلترینگشون هنگ شده ریستارت کردن و لحظه ای باز شدههیچ وقت باورم نمیشه فیلترینگ چیزی برداشته بشه

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید