ربات های انسان نما: نسل بعدی گوشی های هوشمند

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 15 مهر 94 ساعت: 16:24:50

آیا نکسوس 6P توجه شما را به خود جلب نکرده است؟ یا آیفون 6S شما را خسته کرده و یا لومیا 950 XL جذابیتی برای شما ندارد؟ اگر با هیچ کدام از این گوشی های موجود احساس راحتی نمی کنید، منتظر بمانید تا شارپ و مهندس ژاپنی آن، توموتاکا تاکاهاشی، یک دستگاه جذاب را به شما عرضه کنند. این دستگاه RoBoHoN نامیده می شود. RoBoHoN ترکیبی از دو کلمه ژاپنی برای Robot (ربات)  و Phone (گوشی)  است  و هر امکاناتی را از تماس تلفنی تا نمایش فیلم به شما می دهد.

این ایده، می خواهد گوشی تلفن را به وسیله ای شخصی تر تبدیل کند مانند Siri در یک فرم فیزیکی. سازندگان این گوشی رباتی، آن را اینگونه توضیح داده اند: "یک گوشی در قالب انسانی، یک گوشی که شما احساس می کنید در حال صحبت با ربات هستید، یک گوشی که می خواهد شما را بشناسد."
بلندی این گوشی 19.5 سانتی متر است (به اندازه سرگوشی از آیفون 6S پلاس بلندتر است) و 390 گرم وزن دارد (سه برابر سامسونگ گلکسی S6)، RoBoHoN دارای یک صفحه نمایش 2 اینچی QVGA است و می تواند به شبکه های WiFi، 3G و 4G وصل شود. یک پردازنده 1.2 گیگاهرتزی نیز در داخل آن قرار دارد.
تماس تلفنی، ارسال پیام و مدیریت ایمیل از طریق این گوشی امکانپذیر است. روبوهان نیز به سوالات شما پاسخ می دهد و چهره شما را در بین جمعیت تشخیص می دهد. این گوشی می تواند به صورت مستقل حرکت کند بنابراین می توانید این گوشی را به سمت دیگر بفرستید تا به دست دوستتان برسد. سیستم عامل این گوشی نیز یک نسخه اندروید تغییریافته است.
این گوشی مسلما، یک نوع متفاوت در دنیای تکنولوژی خواهد بود. گوشی ربات انسان نما در سال 2016 برای به فروش به بازار می آید ولی در حال حاضر اطلاعاتی در مورد زمان ارائه و قیمت آن در دسترس نیست.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید