معرفی پروژه شتاب دهنده صفحات وب موبایل توسط گوگل

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 15 مهر 94 ساعت: 17:46:56

چند روز پیش، پس از مراسم رسمی گوگل برای معرفی گوشی نکسوس، اعلام شده بود که این شرکت مراسم دیگری را پیش رو دارد. امروز گوگل از یکی دیگر از ابتکارات متن باز جدید خود با نام پروژه صفحات موبایل پرشتاب یا Accelerated Mobile Pages رونمایی کرد. این پروژه که با نام AMP شناخته می شود منجر به بارگذاری سریعتر صفحات وب بخصوص مقالات خبری می شود. برای رسیدن به این هدف، منتشرکنندگان AMP از تکنیک های فنی برای صفحات سریعتر استفاده می کنند و نیز گزینه ای وجود دارد که از طریق آن مقالات را از کش گوگل ارائه می دهد.
قبلا نیز گفته شده بود که گوگل در حال کار کردن با توئیتر روی یک پروژه متن باز برای سریع تر لود کردن صفحات موبایل است. به نظر می رسید این پروژه رقیبی برای پروژه Instant Article فیسبوک و دیگر توزیع های خبری باشد ولی امروز وقتی از رئیس گوگل در مورد فیسبوک پرسیده شد وی اظهار داشت: "این پروژه برای اطمینان از این موضوع است که شبکه جهانی وب (World Wide Web)، شبکه جهانی انتظار (World Wide Wait) نیست. این موضوعی است که بر روی تمرکز کرده ایم."
در ابتدای این مراسم، دیوید بسبری، مدیرعامل جستجوی گوگل، گفت: در حال حاضر کاربران برای خواندن صفحات وب، اغلب از برنامه های موبایل استفاده می کنند، و زمانی که صفحاتی را از طریق جستجوی گوگل پیدا می کنند، می خواهند بارگذاری کنند که این برای گوگل چندان مناسب نیست. بسیاری از صفحات وب هستند که انتظارات کاربر را به صورت کامل برآورده نمی سازند، این صفحات به کندی باز می شوند. صفحات بهینه شده AMP، می توانند سریعتر بارگذاری شوند.
گوگل گفته است که پروژه AMP را امروز به صورت کامل عرضه نمی کند و شما نمی توانید از آن در جستجوی گوگل خود استفاده کنید. به جای آن، این شرکت یک کد متن باز آن را در مخزن گیت هاب قرار داده است. شرکت کنندگان حاضر در مراسم امروز گوگل Vox.Com، La Stampa، Buzzfeed، واشینگتن پست و توئیتر بودند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید