ده مورد از سیستم‌های افزودنی به سیستم هوشمند امنیتی خانگی

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 19 مهر 94 ساعت: 05:01:29


در صورتی که سیستم هوشمند درست و کارآمد برنامه‌ریزی شده باشد، می‌تواند در برابر اطلاعات دریافتی از دستگاه‌هایی که به آن متصل شده‌اند، مثل دستگاه‌های کشف‌کننده‌ی حرکت، پاسخ مناسب بدهد. به عنوان مثال زمانی که سیستم از طرف حسگر آب واقع در زیرزمین، پیامی دریافت می‌کند، می‌تواند در قالب یک پیام متنی و چراغ چشمک‌زن، در برابر این پیام عکس‌العمل نشان دهد؛ و یا اینکه زمانی که قفل در باز شده باشد و یا در مقابل درب ورودی، از طرف دوربین‌ها، حرکتی ثبت شده باشد، باز هم می‌تواند با ارسال یک پیام متنی صاحب خانه را از وضعیت مطلع کند.
در ادامه به ده مورد از هوشمندترین دستگاه‌ها اشاره می‌شود که می‌توان آن‌ها را به سیستم هوشمند امنیتی خانگی وصل کرد. البته مطمئن شوید که سیستم امنیتی شما، با برنامه‌ریزی خاص آن، با این دستگاه‌ها هم‌خوانی داشته باشد.
دوربین کنترلی
آنچه در مورد این دوربین‌ها اهمیت دارد، قابلیت اتصال آن‌ها به شبکه‌ی اینترنت است. همین باعث شده است که کاربران بتوانند به کمک یک موتور جستجو از روی هر دستگاهی مثل تلفن هوشمند، لپ‌تاپ و یا دستگاه‌های هوشمند دیگر، به دوربین وصل شوند. در صورتی که وضعیت ثبت‌شده توسط این دوربین، مطلوب نباشد، کاربر می‌تواند از طریق سیستم امنیتی، تنظیمات امنیتی را از راه دور و بدون نیاز به دسترسی مستقیم فعال کند.    


کلیدهای چراغ هوشمند
سیستم کنترل چراغ، از جمله اولین سیستم‌هایی است که پیشنهاد می‌شود با سیستم امنیتی هوشمند همکاری کند. به عنوان یک مثال در این زمینه می‌توان گفت زمانی که افراد خانه را ترک می‌کنند و سیستم امنیتی را روشن می‌کنند، چراغ‌ها به صورت اتوماتیک خاموش می‌شوند.
سیستم پرده‌ی اتوماتیک
بسیاری از سیستم‌های پرده‌ی خودکار امکان هماهنگی و همکاری با سیستم امنیتی خانگی را دارند. به طور مثال می‌توان سیستم امنیتی هوشمند را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که در شرایطی روی پنجره پوشیده شود.


دماسنج هوشمند
به طور مثال، یک سیستم امنیتی می‌تواند به دماسنج هوشمند فرمان دهد که سیستم تهویه را روشن کند که دود ایجادشده در فضا خارج شود.
قفل هوشمند در
این قفل هوشمند می‌تواند زمانی که شخصی به منزل وارد و یا از منزل خارج میشود، به سیستم امنیتی اطلاع دهد؛ در ادامه هم سیستم امنیتی می‌تواند به صاحب خانه از طریق ایمیل و یا پیام متنی آنچه رخ داده است را اطلاع دهد. مثلاً به این ترتیب می‌توان از رسیدن بچه‌ها به خانه، بعد از مدرسه، اطلاع پیدا کرد.


حسگر جلوی در ورودی
اینکه صاحب خانه، پیش از اینکه شخصی قصد واردشدن به خانه را داشته باشد، از حضور شخص مقابل درب ورودی اطلاع یابد، هم بهتر است و امن‌تر. حسگر جلوی در ورودی برای همین منظور است؛ به طور مثال در صورتی که یک خودرو در مقابل درب ورودی منزل دیده شود، یک صدای هشدار خاص شنیده می‌شود.


سیستم تلفن
تلفن امکان برقراری ارتباط را با سایر اعضای خانه ممکن می‌سازد. علاوه بر این می‌تواند به عنوان سیستم مانیتور کودکان استفاده شود؛ با فعال‌کردن سیستم مانیتور، می‌توان به صدای کودک از مکان‌های دیگر واقع در خانه گوش داد. با اتصال این سیستم به سیستم امنیتی، این امکان فراهم شده است که سیستم امنیتی، به کمک آن فعال و یا غیرفعال شود.


حسگرهای آب
این حسگرها می‌توانند در صورتی که رطوبتی کشف کردند، به سیستم امنیتی اطلاع دهند؛ در ادامه هم سیستم امنیتی صاحب خانه را به وسیله‌ی ارسال ایمیل و یا ارسال پیام متنی در جریان قرار می‌دهد.
دستگاه ضبط تصویری دیجیتال
این دستگاه برای ثبت تصاویری که دوربین‌های کنترلی می‌گیرند، کاربرد دارند. می‌توان ثبت وقایع را به صورت دائمی تنظیم کرد و یا اینکه تنها زمانی که حرکتی احساس شد، وقایع ثبت شود. در اینجا بحث حافظه مطرح می‌شود.
زنگ هشدار
بسیاری از سیستم‌های امنیتی با زنگ هشداری همراه شده‌اند که در صورت بروز شرایط خاص، فعال می‌شود. اما می‌توان زنگ هشدار جدید، برای شرایط خاص که به صورت پیش‌فرض تعریف نشده‌اند، به سیستم اضافه کرد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید