کراس اور، راهی برای اجرای برنامه های ویندوزی بر روی اندروید، ولی مشکل چیست؟

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 16 مهر 94 ساعت: 19:19:12

آیا تابحال خواسته اید که برنامه های ویندوزی را بر روی دستگاه اندرویدی اجرا کنید؟ اگر پاسخ مثبت است، خوشحال باشید که به زودی درخواست شما به واقعیت می پیوندد. برنامه های کراس اور (CrossOver) و واین (Wine) تا پایان امسال عرضه خواهند شد. این پروژه ها محیطی را شبیه سازی می کنند که در آنجا برنامه های ویندوزی به راحتی اجرا می شوند. این برنامه ها توسط کاربران لینوکس نیز اجرا می شوند بخصوص زمانهایی که برای یک نرم افزار ویندوزی، نرم افزار لینوکسی معادل یافت نشود.
این برنامه ها به نظر عالی می رسند ولی یک محدودیت بزرگ برای بسیاری از افراد وجود دارد. این برنامه ها تنها بر روی مجموعه تراشه های x86 یا x64 اجرا می شوند. همانطور که می دانید، تنها تراشه های موجود در بازار با این معماری، توسط اینتل و AMD ساخته می شوند. تراشه های تولید شده توسط این شرکت ها سابقا در موبایل ها به کار نمی رفتند و اکنون اینتل است که با تولیدکننده اصلی مانند ایسوس شروع به کار کرده است.
اکثریت گوشی های هوشمند و تبلت هایی که امروزه ساخته می شوند از معماری مبتنی بر آرم استفاده می کنند، بنابراین غیرممکن است که کد باینری x86 را بر روی آنها اجرا کرد. تنها راه اجرای برنامه ها استفاده از ماشین های مجازی است که آنها هم به وضوح کراس اور یا واین نمی باشند.
واین و کراس اور، سربار زیادی را که ماشین مجازی برای شبیه سازی به آنها احتیاج دارد، حذف می کنند و برنامه را در حالت محلی بر روی دستگاه شما اجرا می کنند.
شاید تنها راهی که وجود داشته باشد، خرید یک گوشی یا تبلت اینتلی است. دستگاهی مانند ایسوس ZenFone 2 با تراشه Z3580 اینتل که می تواند این برنامه ها را اجرا کند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید