چگونه پيام های متنی و برنامه های گوشی همراه به کاربر احساس قدرت می دهد ؟!

   
نام نویسنده:
 جمعه 17 مهر 94 ساعت: 15:04:41

همان طور که از اسم اين شرکت پيداست ، YesBoss برای انجام کارهای خدماتی تاسيس شده است . وظيفه اين شرکت که 4 ماه از تاسيس آن می گذرد به شرح زير است : بعد از اين که کاربر يک پيام متنی با موضوع درخواست خود به يس باس فرستاد ، کارمندان شرکت بهترين مورد را برای وی پيدا می کنند ، به اين طريق نياز کاربر برطرف می شود . اين درخواست می تواند هرچيزی را شامل شود . مسئولين يس باس می گويند : " هرگونه درخواست قانونی انجام می شود . " هزينه اين سرويس دهی به هزينه پايانی درخواستی که کارمندان يس باس آن را انجام داده اند اضافه می شود .

به گفته گروه مشاوره بوستون ، اندونزی يک بازار بزرگ با 75 ميليون جمعيت در طبقه متوسط می باشد . اين جمعيت تا سال 2020 دوبرابر می شود . بد نيست ! اما يس باس نقشه های گسترده تری دارد . اين شرکت درنظر دارد خدمات خود را در يک ناحيه بزرگ تر در آسيای جنوبی نيز عرضه کند . چرا که نه ! کسانی در سرتاسر جهان زندگی می کنند که حاضر هستند به افراد ديگر پول بدهند تا کارهای مختلفشان انجام شود . اين وضعيت اثر Uber نام دارد .

هرروز افراد بيشتری با گوشی های خود خدمات مختلفی را سفارش می دهند . شرکت شرپا (Sherpa) در استراليا با اين هدف تاسيس شده است که نياز تمام مشتريان خود را در شهرهای ملبورن ، سيدنی، بريس بين ، ادل ايد و پرث در کمتر از 2 ساعت برطرف کند . شرکت GoButler در آلمان کارمندانی را دراختيار دارد که تنها با ارسال يک پيام متنی کارهای کاربر را برای او انجام می دهند . در ايالات متحده نيز چنين شرکت هايی وجود دارند . يک برنامه که توسط شرکت تسک ربيت (Task Rabbit) طراحی شده است ، برای کاربر شخصی را پيدا می کند تا کارهای مختلف او را انجام دهد . اين شرکت خدمات خود را در 19 شهر ازجمله نيويورک ، بوستون ، شيکاگو ، هوستون و لوس آنجلس ارائه می دهد . آلفرد ، شرکت ديگری در نيويورک  که نام آن را برحسب دامنه فعاليتش انتخاب کرده اند ، کارهای خسته کننده روزانه کاربر را مانند : شستن لباس ها ، فروش وسايل منزل و مرتب کردن نامه ها انجام می دهد . شرکت مجيک که در سن فرانسيسکو مستقر است می گويد هر کارقانونی را در هرمکان برای کاربر انجام می دهد . مردم کارهای زيادی را نظير سفارش و تحويل غذا ، تميز کردن خانه و يا رزرو سازی بليط را با کمک شرکت مجيک انجام می دهند . شرکت مجيک علاوه بر اين هزينه های زيادی را برای انجام کارهای ساختمانی و يا پخش تبليغات هوايی دريافت می کند . شرکت کلاروس (Clarus ) در زمينه ساخت نرم افزار برای شرکت هايی که در زمينه تجارت الکترونيک اشتغال دارند ، فعاليت می کند . مديرعامل اين شرکت می گويد : " ما کار ها را سريع انجام می دهيم ، سرعت يک عامل اساسی در انجام چنين خدماتی می باشد که به يک هنجار مبدل شده است . " کاپوراسو (Caporaso) يک شرکت ديگر می باشد که خدماتی مشابه را ارائه می کند . شعار کاپوراسو اين است " با هزينه کم مثال پادشاهان زندگی کنيد . " .

همه اين شرکت ها با هدف ارائه چنين خدماتی بنا شده اند . مدير عامل شرکت 500 Startup می گويد : " هرکسی می خواهد بدون پرداخت هزينه زياد يک زندگی لوکس داشته باشد . هرکشوری که جمعيتی رو به رشد دارد می تواند از خدمات يس باس استفاده کند . " هيچ کدام از اين شرکت ها اطلاعاتی را در زمينه تعداد مشتريان خود ارائه نکرده اند اما طبق گزارشات اعلام شده در حال حاضر 6000 نفر در اندونزی از خدمات يس باس استفاده می کنند . سرمايه گذاران به آينده چنين شرکت هايی اميد وار هستند . يکی از سرمايه گذاران اوايل امسال مبلغ 12 ميليون دلار را در شرکت مجيک سرمايه گذاری کرده است . اخيرا در شرکت آلفرد نيز مبلغ 10.5 ميليون دلار سرمايه گذاری شده است .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید