شناسایی عنبیه در موبایل با سنسور 2.1 مگاپیکسلی توشیبا

   
نام نویسنده:
 جمعه 17 مهر 94 ساعت: 21:07:43

توشیبا، سنسور عکس برای تشخیص عنبیه در گوشی های هوشمند را معرفی کرد. این سنسور 2.1 مگاپیکسلی نزدیک به مادون قرمز، T4KE1 نامیده می شود. این سنسور زمانی به بازار می آید که تولید کنندگان گوشی در کنار شناسایی اثر انگشت، مشتاق به استفاده از دیگر روش های تشخیص هویت بیومتریک مانند روش شناسایی از طریق عنبیه باشند.
سالهاست که در بسیاری از نوت بوک ها و بعضی از گوشی های هوشمند، از تشخیص هویت با اثر انگشت استفاده می شود، ولی از زمانی این روش برای اکثریت افراد قابل استفاده شد که آیفون 5S از این ویژگی استفاده کرد و آن را جایگزین استفاده از پین کد یا دیگر روش های باز کردن قفل گوشی نمود.
سالها پیش از گوشی آیفون 5S، برنامه Face Unlock در اندروید، وجود داشت که ابتدا در اندروید 4 و صورت بهبود یافته آن در اندروید 5 مشاهده می شد. از آنجایی که این برنامه از دوربین جلوی گوشی استفاده می کرد که برای تشخیص هویت بیومتریک طراحی نشده بود، به دلیل عدم رعایت امنیت کنار گذاشته شد.
امسال نیز اینتل دوربین RealSense در نوت بوک ها ارائه کرد که با نرم افزار ویندوز هلو ترکیب و برای استفاده در شناسایی بیومتریک استفاده می شود.
سنسور جدید توشیبا، ادعا می کند که چهره افراد را اسکن نمی کند بلکه عنبیه های دارندگان گوشی را در نظر می گیرد و سپس به صورت اتوماتیک هویت فرد را تشخیص داده و قفل گوشی را باز می کند.
T4KE1 یک سنسور BSI با اندازه 1.12میکرومتر و 2.1 مگاپیکسل است که خروجی آن 60 فریم در هر ثانیه و در قالب یک عکس 1080 پیکسلی است. این سنسور می تواند عکس عنبیه را با حساسیت بالاتر از سنسورهای CMOS بگیرد، فیلتر رنگی معمول در سنسورها را از بین می برد و حساسیت به طیف مادون قرمز را افزایش می دهد. سنسور توشیبا نیز از واسط سریال که در بسیاری از گوشی های همراه وجود دارد، پشتیبانی می کند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید