انتقال داده با سرعت 3.6 Gbps در شبکه 5G آزمایش شد

   
نام نویسنده:
 شنبه 18 مهر 94 ساعت: 16:20:07

اگر شما هم به داشتن سرعت بالای دانلود بر روی گوشی هوشمند خود علاقمند باشید، حتما مایلید تا از آخرین آزمایش ها در زمینه تکنولوژی 5G که در ژاپن انجام شد، مطلع شوید. این آزمایش جدید، توسط هواوی و شرکت ژاپنی NTT DoCoMO، برای اولین بار در دنیای واقعی اجرا شد: به عبارت دیگر، کاربران زیادی با طیف وسیعی از دستگاه های سازگار با این تکنولوژی به آن وصل شدند.
خبر خوب اینست که مهندسین سقف سرعت انتقال در این شبکه را 3.6Gbps قرار داده اند در حالیکه ماکزیمم سرعت 4G، در حدود 20Mbps است.
تاکهیرو ناکامورا، رئیس NTT DoCoMo گفته است: "برای اولین بار در جهان، در تست محیط چند کاربره موفق بوده ایم و این مرحله بسیار مهمی است. صنعت می تواند تا سال 2020 با شبکه 5G کار کند. هر چه جلوتر می رویم نتایج تاثیرگذارتری را مشاهده خواهیم کرد، بخصوص فاز بعدی این آزمایش که در ژاپن انجام خواهد شد."
دولت انگلیس به لندنی ها قول داده است که پنج سال دیگر می توانند از شبکه 5G استفاده کنند. هنوز کارهای بسیاری باید انجام شود ولی تا اینجا آزمایش ها امیدبخش پیش رفته است. شبکه 5G به صورت تئوری 20Gbps سرعت دارد ولی در محیط و شرایط واقعی و بر روی گوشی های هوشمند شما، احتمالا سرعت پایین تر از این میزان خواهد بود.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید