برنامه نویسی، مهارتی لازم برای دانش آموزان دبیرستانی

   
نام نویسنده:
 شنبه 18 مهر 94 ساعت: 19:22:43

تا به امروز سه مهارت اصلی لازم بود تا شخصی باسواد تلقی شود. خواندن، نوشتن و دانستن حداقلی از ریاضیات ولی دنیای تکنولوژی، توانایی دیگری را نیز به این سه مهارت افزوده است و آن هم برنامه نویسی کامپیوتر است. به دنبال این نیاز، شهردار شهر شیکاگو، رام امانوئل، علوم کامپیوتر و توانایی برنامه نویسی را پیش نیازی برای فارغ التحصیلی از مقطع دبیرستان می داند.
وی در مراسمی گفته است: "آن را به عنوان یک نیاز بشناسید. من با استانداردهای Common Core موافقم. ما آن را در شهر اجرا کردیم و بسیار عالی بود. شما به این مهارت احتیاج دارید. آن را به عنوان یک توانایی برای فارغ التحصیلان دبیرستان در نظر بگیرید."
امانوئل در نظر دارد تا این نیاز را در مدارس شیکاگو تا سال 2018 پیاده کند ولی شهر او تنها یکی از شهرهای ایالت متحده است. وی در ادامه گفته است: "دانش آموزان لازم است که این مهارت را یاد بگیرند." از آنجایی که کامپیوترها و علوم کامپیوتر در سالها و نسل های گذشته همیشه به یک شکل نبوده است، یادگیری مفاهیم اصلی از برنامه نویسی، نه به عنوان موارد عالی در رزومه بلکه به عنوان مهارت های مورد نیاز و اساسی، لازم است.
در برنامه شیکاگوی امانوئل، کلاس های برنامه نویسی جایگزین یکی از ساعت های ریاضی، علوم و یا زبان های خارجه می شوند. وی در حال حاضر ایده خاصی در مورد این جایگزینی نداده است و برای اجرای آن باید بحث های مفصلی انجام گیرد. مثلا آیا تسلط بر جاوا مهم تر است یا تسلط بر زبان لاتین؟

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید