آفیس 2016 برای توسعه دهندگان

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 19 مهر 94 ساعت: 09:39:48

آخرین نسخه مایکروسافت آفیس به تازگی منتشر شد ولی ویژگی های چندانی برای توسعه دهندگان همراه نداشت. تنها تغییر، بهبود و تقویت رابط برنامه نویسی Office.js است که در نسخه های مختلف برای ویندوز، مک و دستگاه های موبایل، پایدارتر شده است.  توسعه دهندگان می دانند که مایکروسافت کم و بیش امکاناتی را به شما می دهد ولی با این وجود ویژوال بیسک برای اپلیکیشن ها (Visual Basic for Application) یا VBA، اجازه دسترسی به اشیا در آفیس را به شخص اعطا می کند بنابراین سفارشی سازی آفیس آسان می شود. افرادی که توسعه دهنده هم نباشند می توانند کنش ها را ضبط کرده و سپس VBA را ویرایش کنند.
VBA اکنون نیز در آفیس 2016 موجود است ولی در نقطه ای قرار گرفته که کمتر قابل مشاهده است. ویژگی دیگری که در این نسخه از آفیس موجود است ابزار بصری برای آفیس یا VSTO است که به شما امکان ساخت برنامه هایی را که از ویژگی های آفیس استفاده می کنند، با استفاده از زبان های .NET می دهد. VSTO از سال 2010 از آفیس حذف شده بود ولی در آفیس 2016 کار می کند.
حال اگر بخواهیم آفیس را سفارشی کنیم مایکروسافت چه امکاناتی را در اختیار ما قرار می دهد؟ افزونه های آفیس مهمترین گزینه ها هستند.
مرکز توسعه آفیس در ابتدای مستندات خود می گوید: "یک افزونه در یک اپلیکیشن آفیس اجرا می شود و می تواند با استفاده از رابط برنامه نویسی جاوااسکریپت با محتویات موجود در مستندات آفیس تعامل کند. یک افزونه در واقع یک اپلیکیشن وب است که می توان آن را در هر جایی قرار داد. شما می توانید با استفاده از یک فایل manifest.xml، مکان قرارگیری اپلیکیشن وب خود و چگونگی نمایش آن را مشخص کنید. ما آن را در داخل آفیس نمایش خواهیم داد."
یکی دیگر از بهبودهای این نسخه، افزونه هایی هستند که برروی بعضی از اپلیکیشن های آفیس کار می کنند مانند آفیس اجراشده بر روی آیپد و یا outlook 2016 که از مک نیز پشتیبانی می کند. مایکروسافت در یک پست وبلاگی خود گفته است: "ما هم اکنون در حال کار بر روی کامل کردن پشتیبانی خود از آفیس 2016 برای مک، آفیس موبایل اندروید و ویندوز 10 هستیم."
پشتیبانی از اکسل و ورد بر روی مک در ربع اول سال 2016 کامل می شود. دیگر المان های جاافتاده در آفیس آنلاین  و آفیس iOS نیز در اواخر سال 2015 و اوایل سال 2016 افزوده خواهد شد.
آنچه که در این نسخه، بهبود یافته رابط های برنامه نویسی جاوااسکریپت چندسکویی در اکسل و ورد است که کتابخانه Office.js را کامل می کند. اگر شما هم توسعه دهنده در محیط ورد  هستید، می توانید رابط های برنامه نویسی را گرفته و با مستندات، پاراگراف ها، کنترل محتویات، جستجو، انتخاب تصاویر و قالب کار کنید.
ویژگی دیگری که به این نسخه افزوده شده، ExecuteAsync نامیده می شود که در پست وبلاگی آفیس گفته شده این ویژگی برای بهبود کارآیی در زمان تعامل با آبجکتهای اکسل فراهم شده است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید