تست سیستم روی تراشه آرم بیست و چهار هسته ای کوالکام برای سرورها

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 19 مهر 94 ساعت: 18:45:10

در جهت وارد شدن به بخش فروش واحدهای پردازش سرور، کوالکام برنامه ای با نام پلت فرم توسعه سرور آغاز کرده است که هدف این برنامه تبدیل کوالکام به یک بازیگر اصلی در صنعت سرور و دیتاسنتر از طریق تولید سیستم روی تراشه های پردازشی می باشد. برای انجام این کار کوالکام ساخت نمونه های SoC مبتنی بر تراشه های ARMv9-A را از زمان شروع همکاری خود با Xilinx و Mellanox آغاز کرد. SoC جدید برای حجم بار دیتاسنترهای مشترک و یادگیری ماشین، پیشنهاد شده و پنجشنبه آزمایش می شود.
فرآیند نمونه گیری جدید ظاهرا بخشی از برنامه های توسعه سرور می باشد که توسط کوالکام در کنار هم قرار داده شده اند. تراشه بیست و چهارهسته ای جدید آرم به صورت سفارشی و با استفاده از تکنولوژی FinFET، بدون توضیح فرآیند تولید ساخته شده است.
در طول فرآیند آزمایش، کوالکام، کل نرم افزارهای سرور را که شامل هسته لینوکس نسخه 4.2 با مجازی ساز KVM، DevStack برای تنظیم رایانش ابری با ماشین های مجازی اجرا شده بر توزیع لینوکس استاندارد و وب سرور آپاچی و وردپرس می شود؛ آزمایش می کند.
با توجه به گزارش های رسیده از کوالکام، سیستم روی تراشه جدید با هدف جذب خریداران دیتاسنترها تولید می شود که شامل IaaS، PaaS، داده های بزرگ و یادگیری ماشین می شود.
بنابر گفته مدیرعامل کوالکام، آناند چاندراسکر، هدف کوالکام، حضور رقابتی در زیرساخت های رایانش ابری می باشد. وی گفته است:  "از آنجایی که دیتاسنترها، رشد نمایی و تغییر در داده ها و سرویس Cloud و اتصالات را پشتیبانی می کنند، کوالکام تراشه هایی برای برآوردن نیازهای این دیتاسنترهای نسل بعد با تکنولوژی های سرور مبتنی بر کوالکام می سازد."
اگرچه کوالکام خود را به عنوان یک تراشه پیشترفته مبتنی بر طراحی آرم نشان داده است ولی جالب است که ببینیم چگونه کوالکام با پیشروی تکنولوژی های پردازش سرور یعنی اینتل رقابت می کند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید