خبرهای داغ اندروید این هفته : بد افزارهای جدید ، پپسی P1 و ارائه مارشمالو توسط ال جی

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 12 آبان 94 ساعت: 09:06:00

عطش اطلاعاتی خود را با گوشی هوشمند پپسی P1 فرو نشانید

شرکت پپسی اعلام کرده است که در نظر دارد یک خط تولید گوشی همراه و لوازم جانبی موبایل در چین راه اندازی کند . اولین محصول این تاسیسات ، پپسی P1 نام گرفته است . پپسی به منظور افزایش دامنه بازاریابی خود با استفاده از یک کالای جدید ، دست به چنین اقدامی زده است . اطلاعات زیادی در زمینه این گوشی منتشر نشده است اما انتظار می رود P1 یک دستگاه در رنج گوشی های متوسط باشد .

منبع : رویترز (Reuters)

تعدد برنامه ها ، 87 درصد دستگاه های اندروید را در معرض خطر قرار داده است

تنها چند برنامه با ورژن اصلی در بازار وجود دارد . کاربران نیز معمولا از بیلد هایی استفاده می کنند که شرکت های تبلیغاتی پشتیبانی کننده گوشی ها ، ارائه می سازند در نتیجه می توان گفت که تعداد محدودی از دستگاه های اندروید به جدیدترین سیستم عامل اصلی مجهز هستند . زمانی که کاربران به جدیدترین سیستم عامل ها دسترسی ندارند ، به بیلد های غیر اصلی روی می آورند . متخصصان امنیت اطلاعات به این نتیجه رسیده اند که در حال حاضر بزرگترین مسئله این نیست بلکه در واقع تعدد سیستم عامل های اندروید به معنی این است که 87 درصد کاربران جدیدترین بیلدهای اصلی سیستم عامل را در اختیار ندارند ، این امر آن ها را مشکلات امنیتی زیادی در زمینه اطلاعات گوشی همراه مواجه می سازد .

منبع : ان گدجت (Engadget)

بد افزارهای جدید می تواند دستگاه اندروید را کاملا خراب کند

دوستداران اندروید علاقه زیادی به ریشه یابی (Rooting) دستگاه های اندروید دارند این امر آن ها را قادر می سازد تا هرکاری که می خواهند با یک دستگاه اندروید انجام دهند . ریشه یابی یک دستگاه اگر توسط یک فرد غیرحرفه ای انجام شود می تواند خطرناک باشد و فرصتی را در اختیار بدافزارهایی مانند Kemoge قرار دهد . Kemoge می تواند یک دستگاه آسیب دیده را ریشه یابی کند . هکر ها می توانند با استفاده از این بدافزار به همه جزییات گوشی دسترسی داشته باشد . بد افزار ها توسط استورهای میانجی پخش می شوند بنابراین کاربران باید مراقب باشند و تنها برنامه های خود را از گوگل پلی استور دریافت کنند .

منبع : ردموند پای (Redmond Pie)

ال جی نیز مارشمالو را روی دستگاه های خود نصب می کند

ال جی در نظر دارد از هفته آینده G4 را در هلند با اندروید مارشمالو عرضه کند . G4 به تدریج در کشورهای دیگر نیز به بازار فرستاده می شود . این امر در مدت زمان بسیار کوتاهی رخ داده است زیرا تنها چند هفته پیش بود که گوگل ، سیستم عامل مارشمالو را بر روی مدل های لومیا نصب کرد .

منبع : زد نت (ZD Net)

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید