تلاش بی وقفه تیم 1000 نفری اینتل برای تطبیق مودم LTE با آیفون 7

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 27 مهر 94 ساعت: 22:25:28

بر اساس گزارش ها، غول بزرگ تراشه، اینتل، تیمی از هزار مهندس را تشکیل داده است که با تمام تلاش خود بر روی تطبیق مودم LTE با آیفون 7 کار می کنند. با این حرکت در واقع اینتل تبدیل به رقیبی اصلی برای کوالکام می شود. کوالکام پیش از این، مودم های LTE برای آیفون 6s و 6s پلاس و آیفون های قبلی تولید کرده است و حال ادعا شده است که اینتل در حال کار بر روی مودم های LTE عالی 7360 خود برای کار با آیفون است.
علاوه بر آن، VentureBeat ادعا کرده است که اپل می تواند برای اولین بار، تراشه مودم را بر روی سیستم روی تراشه های سری های A قرار دهد، که منجر به یکپارچگی بیشتر مولفه های موجود می شود. اینتل  توقف تولید مودم ها برای آیفون های اپل در سال 2016 را کنار گذاشته است. اینتل امیدوار است که مودم خود را تا پایان سال 2015 عرضه کند.
منابع دیگر گزارش کرده اند که اپل قصد دارد سیستم روی تراشه ای که شامل پردازنده Ax گوشی و تراشه مودم LTE می شود، بسازد. علاوه بر کاهش هزینه ی تراشه، مودم یکپارچه شده، سرعت بالاتر و مدیریت انرژی بهتری خواهد داشت.
گوشی های آیفون 6s و آیفون 6s پلاس، در مقایسه با گوشی های قبلی اپل، تراشه های کمتری بر روی برد دارند بنابراین قدم بعدی برای این گوشی ها احتمالا کاهش تعداد تراشه ها خواهد بود. سرانجام اپل باید تراشه های وایرلس، ذخیره سازی، سنسورها، رم و دیگر کنترل کننده های میکرو را با پردازنده تازه وارد خود یعنی A10 یکپارچه سازد، شرکت نهایتا به جایی خواهد رسید که کل معماری محاسباتی یک آیفون را بر روی یک تراشه منفرد پیاده می کند.
طراحی پکیج سیستمی یا System-in-package، با تراشه ریز ساعت S1 اپل، تست و امتحان شده بود. آیفون بعدی، به چنین راهی قدم گذاشته است، البته گام منطقی بعدی قرار دادن تراشه A10 در یک پوشش نفوذناپذیر است که امکان ضد آب ساختن آیفون را برآورده می سازد.
در حال حاضر، تراشه های A9 و A9X که آخرین آیفون ها و آیپدها را قدرت می دهند، CPU، GPU، رم و واحد کنترل منطقی را بر روی یک تراشه جمع کرده اند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید