Minecraft: Story Mode، یک بازی متفاوت!

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 29 مهر 94 ساعت: 08:25:03

تل تل (Telltale) به خاطر ماهیت ماجراجویی بازی هایی مانندThe Walking , DeadGame of Thrones و Fables شهرت خوبی کسب کرده است . برخلاف بازی های ماین کرفت این بازی ها داستان ، کرکترها و ویژگی های اساطیر ثابتی دارند . بازی های این سازنده اغلب به طور فصل 5 اپیزودی می باشند . هر اپیزود از چند صحنه ، مکالمه شاخه ای ، حادثه کوتاه مدت و معما تشکیل می شود . در این بازی ها کاربر شانس زیادی برای اکتشاف و بروز خلاقیت خود ندارد . بنابراین اگر کاربر بخواهد فضایی آزاد داشته باشد باید به سراغ بازی های دیگری برود .

علی رغم وجود چنین تفاوت های بزرگی Minecraft: Story Mode هنوز طرفداران زیادی دارد . داستان و کرکتر های این بازی واقعی به نظر می رسند ، اگرچه در بیلد اولیه بازی اثری از این ویژگی ها نبود . در اپیزود اول کاربر نقش Jesse را بر عهده دارد . مانند دیگر بازی های تل تل در این بازی نیز کاربر می تواند جنسیت کرکتر را انتخاب کند . علاوه بر این در این بازی سه نژاد برای کرکتر های بازی در نظر گرفته شده است . کاربر در این بازی احساس خوبی را تجربه می کند . سازنده در این بازی برای صدای کرکتر ها از افرادی مانند پیتون ادوزولت و کاترین تیبر استفاده کرده است . در این بازی کاربر باید با کمک گروه خود در مکانی به نام Endercon در یک مسابقه ساختمان سازی برنده شود .

در بازی اصلی ماین کرفت اثری از خانه درختی Jesse ، خوک دست آموزش Reuben و یا مسابقه Endercon نیست که یک ایراد محسوب می شود . در بازی تل تل چنین مشکلاتی وجود ندارد به طور مثال Story Mode از یک داستان پیروی نمی کند و طراحی آن متفاوت است . این امر علاوه بر این که اصل بازی را حفظ کرده ، فضای ماجراجویانه بیشتری را نیز در اختیار نویسندگان بازی گذاشته است . Story Mode ویژگی هایی را از بازی اصلی نیز به ارث برده است به طور مثال در اپیزود اول کاربر به راحتی متوجه خزندگان ، برج های دیدبانی و ایوان ها که از بازی اصلی گرفته شده است ، می شود . Story Mode از نظر گستردگی به بازی اصلی وفادار مانده است و در آن هیچ گونه تناقضی از نظر مکانیک و آیتم های بازی وجود ندارد .

روند شروع بازی کمی آهسته است اما با پایان مسابقه ساختمان سازی Endercon ، به روند بازی سرعت داده می شود . در اپتدا تل تل گروهی از قهرمانان را با نام Order of the Stone معرفی می کند که زمانی اژدهای Ender را شکست داده بودند و سپس ناپدید شدند . خطری که دنیا را تهدید می کند به نحوی به این گروه مرتبط است . سازنده از این ارتباط استفاده کرده و نشانه هایی از آن را در اپیزود های 5 گانه قرار داده است . همین ویژگی باعث می شود که کاربر به ادامه بازی در دیگر اپیزودها ترغیب شود .

Story Mode باید به روند بازی اصلی نیز پایبند باشد از این رو در طراحی برخی از ویژگی های این بازی محدودیت هایی وجود داشته است . با این وجود برخی از تجربه های حاصل از ساخت بازی هایی مانند The Walking Dead و Fables:The Wolf Among Us سازنده را قادر ساخته است تا از شخصیت های غیرقابل پیش بینی تری در بازی استفاده کند . این امر واکنش های بازیکن را قوی تر می سازد و او را در تصمیم گیری ها محتاط تر می کند . به جز Alex که شخصیتی بی فکر و مغرور دارد ، بیشتر کرکترهای Story Mode دوسداشتنی هستند . کرکترهای بازی متفاوت و پر انرژی می باشند . این کرکترها انگیزه و خواسته های مشخصی دارند از این رو راحت تر می توان نتیجه هر مکالمه را پیش بینی کرد . یکی از ویژگی های منفی بازی های قبلی تل تل داستان خشک ، متناقض ، بدیهی و چندشاخه ای آن ها بود . Story Mode نیز این ویژگی را دارد . شخصیت های دوستان Jesse کمی کلیشه ای هستند اما به راحتی می توان این شحصیت ها را ریشه یابی کرد .

حتی اگر کاربر در گذشته Minecraft را تجربه نکرده باشد ، در Story Mode با ویژگی های زیادی از فصل اول این بازی آشنا می شود . این بازی زیبا ، ترکیبی از کرکترهایی جالب ، داستانی ساده و چند صحنه بیاد ماندنی است . بازی از نظر طراحی فرقی با Minecraft ندارد اما تل تل توانسته است آن را جالب تر سازد . این امر می تواند به دلیل کیفیت نویسندگی و نحوه هوشمندانه مرتبط ساختن آیتم های کلاسیک ، غول ها و مکانیک های بازی با یکدیگر باشد . علت اثر گذار بودن Story Mode استفاده از تمام ویژگی های ماین کرفت برای پشتیبانی روند داستان خود می باشد . روند بازی ممکن است کمی کند باشد ولی روندی هوشمندانه است که خلاقیت برند ماین کرفت را ستایش می کند .

ZOKAEE198

 

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید