شرکت ASUS از مین بورد قدرتمند ROG Maximus VIII Impact Z170 خود رونمایی می کند .

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 3 آبان 94 ساعت: 06:53:51


ROG Maximus VIII Impact Z170 جدید هم درست مانند کارت Pro Gaming ( در بسیاری موارد شباهت وجود دارد به ویژه در ظاهر ) بزرگ و قدرتمند به نظر می رسد . اما به خاطر داشتن برخی قطعات و ویژگی های خاص سبب رسیدن انرژی کافی به تمامی اجزای سیستم می شود و همچنین از هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری می نماید و آن را به حداقل کاهش می دهد . البته کارت جدید به همراه یک حفاظ فلزی پشتی ارائه می شود و به این ترتیب سبب استحکام بیشتر و نیز خنک سازی PWM می شود .
یک خصوصیت خوب مادربورد های سری Impact ROG هم این است که متصل کننده های موجود در آن در سمت راست بورد قرار داده شده اند ، جایی دقیقا در پشت سوراخ های DDR و این عمل باعث می شود که دسترسی کابلی بسیار راحت تر صورت بگیرد . همچنین با این کار تمامی کابل ها با نظم و فشردگی بسیار خوبی درون سیستم جاسازی می شوند و ترتیب قرار گیری فضایی که اشغال می کنند نسبت به نمونه های مشابه قبلی بسیار مناسب تر می شود . این خصوصیت برای قرارگیری mini-ITX کوچک بسیار کارآمد است . در زیر پانل IO معمولا یک دستگاه خنک کننده و یک USB 3.0 وجود دارد که مربوط به چیپست است .


ایسوس مین بورد های خود را با کنترل کننده های Intel Alpine Ridge تجهیز می کند :
به هر حال همان گونه که انتظار می رفت دسترسی به DRAM محدود شده است ( مانند آنچه در مورد بوردهای mini-ITX وجود دارد ) ، بنابراین مین بورد فشرده جدید با دو محل DDR4 به روی کار می آید . این محصول دارای چفت و بست جانبی است و تا 32GB و DDR4-4133 را مورد پشتیبانی قرار می دهد . چفت و بست ها وجود دارند ولی با این وجود به طور ماهرانه ای در نزدیکی PCIe قرار داده شده اند . این کار به این سبب انجام شده است که بالاخره ممکن بود نصب و لغو نصب آداپتور های GPU بزرگ توسط بورد انتقال انرژی با مشکلاتی مواجه شود .
برای اتصال حافظه هم  Impact Z170 تعداد 4 عدد از پورت های SATA 6 Gbps را قرار داده است و نیز یک اتصال دهنده  U.2 هم در نزدیکی پانل پشتی وجود دارد .

نوآوری در تنظیم کار های مربوط به اتصالات در این سیستم بسیار در خور توجه است البته نوآوری مثبتی نیست . یک درگاه HDMI هم در این سیستم وجود دارد اما هیچ درگاه  2.0 و DisplayPort و یا mini-DisplayPort ی وجود ندارد ، بنابراین می توان گفت که این ویژگی یک نکته منفی در این کارت جدید به شمار می رود . با این وجود پورت های USB 3.1 10 Gbps با پشتیبانی نوع A و B در این کارت وجود دارند که شامل دو Intel IC هم هستند که در مجاورت USB 3.1 می باشند . در زمینه WiFi هم یک کنترل گر شبکه I219-V و یک 2x2 MU-MIMO 802.11ac Wi-Fi Go در این کارت وجود دارد . در هر صورت این سیستم دارای سیستمی محکم با حفاظ EM کاملی است . سیستم نمایشگر LED ای هم بر روی آن وجود دارد که مخصوص پورت های صدا است و با روشن کردن محل پورت های صدا پیدا کردن آنها و دیده شدن شان را در تاریکی راحت تر می نماید . جک ها و تنظیم یا شناسایی مقاومت هدفون هم تا 600 ohm می باشد .شرکت Asus چنین عنوان کرده است که Max VIII Impact رکورد خرده فروشی های بازار را خواهد شکست و در فروش جزئی بالاتر از همه رقیبان خود قرار خواهد گرفت . قیمتی که در هفته اخیر در منطقه آمریکای شمالی برای این محصول عنوان شده است 249 دلار معادل 219 یورو می باشد .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید