بومرنگ یک برنامه یکه تاز از اینستاگرام

   
نام نویسنده:
 شنبه 9 آبان 94 ساعت: 06:10:00

عملکرد بومرنگ مانند برنامه Phhhoto می باشد . Phhhoto برنامه ای است که می تواند عکس هایی با پسوند GIF بگیرد . ایده تبدیل سازی عکس ها به فیلم نیز از قابلیت پویانمایی برنامه Google Photos گرفته شد . هدف اینستاگرام در ساخت بومرنگ ارائه برنامه ای برای کاربران علاقمند به اشتراک گذاری تصاویر متحرک بوده است . بومرنگ از استراتژی ایجاد وقفه زمانی برنامه هایپر لپس (Hyperlapse) و اختلاط رنگ برنامه Layout استفاده می کند . این برنامه ها نیز جز برنامه های یکه تاز قبلی اینستاگرام می باشند . در واقع بومرنگ در این کار بسیار موفق بوده است و توانسته نام شرکت 5 ساله اینستاگرام را مشهورتر سازد .

این برنامه اهمیت زیادی برای اینستاگرام دارد زیرا اینستاگرام در حال حاضر در رقابت با اسنپ چت (Snapchat) به سر می برد که به طور مداوم از ویژگی های جدیدی استفاده می کند . خوش بختانه بومرنگ توانسته است قابلیت های جدیدی به اینستاگرام ببخشد . اگرچه این نرم افزار توانسته محبوبیت زیادی از طرف کودکان کسب کند در ساخت آن گروه کوچکی از مهندسان اندروید اینستاگرام نقش داشته اند . مدیر تولید اینستاگرام می گوید : این برنامه را ساختیم تا به عنوان یک تیم لحضات خوبی با آن داشته باشیم اما از آنجایی که تعداد زیادی از کارمندان اینستاگرام به استفاده از آن علاقمند شدند تصمیم گرفتیم که این برنامه را در سطح جهانی عرضه کنیم . گروه اصلی سازنده بومرنگ متشکل از پنج نفر بوده است .

اولین ویژگی بومرنگ که توجه کاربران را به خود جلب می کند تعداد کم کلیدهای آن می باشد . این برنامه دو نمایشگر تصویر دارد و از آنجایی که برای استفاده از آن نیازی به وارد شدن به یک اکانت نیست ، اولین فضایی که دیده می شود فضای یک دوربین است . اگر کاربر کلید شاتر را فشار دهد بومرنگ 5 عکس با مدت زمان کلی 1 ثانیه از او می گیرد . به گفته مدیر تولید اینستاگرام بیلد iOS بومرنگ کارایی بهتری دارد زیرا برخلاف بیلد اندروید به قابلیت پایدار سازی تصاویر نیز مجهز است . بعد از اتمام فرآیند تصویر برداری بومرنگ فیلم را به کاربر نشان می دهد . شرکت اینستاگرام سرعت این فیلم را تقریبا دوبرابر کرده است تا طول فیلم به یک ثانیه برسد . رد شدن سریع تر سکانس های فیلم ، فیلم را جالب تر می سازد .

این امکان نیز فراهم شده است که کاربر بتواند فیلم خود را در فیسبوک و یا اینستاگرام ویرایش و یا عنوان گذاری کند . علاوه براین کاربر می تواند با گوشی همراه ، فیلم خود را در شبکه های اجتماعی دیگری نیز به اشتراک بگذارد . همچنین امکان این امر وجود دارد که طول فیلم به 4 ثانیه افزایش یابد تا کاربر بتواند 5 بار فیلم را مشاهده کند . ذخیره سازی خودکار فیلم ، کاربر را قادر می سازد تا سریعا فیلم های دیگری ضبط کند . کاربر می تواند تغیرات زیادی در فیلم ها ایجاد کند . به گفته مدیر تولید اینستاگرم ، ممکن است بیلد های بعدی بومرنگ به ویژگی های دیگری نیز مجهز شوند .

سادگی بومرنگ تعدادی از کاربران را درباره هدف ساخت این برنامه گیج می کند . این برنامه برای کاربران نوجوان ساخته شده است . بومرنگ نقطه مقابل برنامه هایی مانند میکس بیت (Mixbit) است که با ابزارهای زیاد خود کاربر را گیج می کنند . بومرنگ علاوه بر این توانسته است میزان دانلود برنامه Layout را نیز افزایش دهد .

به نظر می آید چنین برنامه هایی شانس بیشتری را برای اینستاگرام رقم می زنند . فیسبوک نیز به تازگی به ساخت این برنامه ها روی آورده است . اگرچه برنامه هایی نظیر ریف (Riff) ، اسلینگ شات (Slingshot) و رومز (Rooms) فیسبوک قابلیت هایی نظیر ترسیم بر روی عکس ها را به کاربر ارائه می کنند ، نتوانسته اند شهرت زیادی کسب کنند .

اینستاگرام بومرنگ را به عنوان ابزاری خلاقانه ساخته است که باعث می شود خود برنامه اینستاگرام نیز ارتقاء یابد . هدف اصلی سازنده از ارائه بومرنگ این بوده است که برنامه اصلی اینستاگرام تنها ابزار مهم را در اختیار کاربر بگذارد و با ابزارهای مختلف شلوغ نشود . با این کار کاربر فقط از ابزار مورد نیازش استفاده می کند .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید