گوشی اندرویدی Fairphone 2، دستگاهی کاملا ماژولار

   
نام نویسنده:
 جمعه 1 آبان 94 ساعت: 13:01:39

اگر پیگیر اخبار دنیای اندروید باشید، احتمالا گوشی Fairphone1 را به یاد می آورید، یک گوشی متوسط که تمرکز خود را بر دسترسی به همه قسمت ها و کار به روش اخلاقی بنا نهاده بود. به این معنی که کسی که گوشی را درست می کند، دستمزد عادلانه ای بگیرد و فلز آن با خراشیدن توسط بچه ها از بین نرود یا توسط افراد دیگر به روشی غیرقانونی فروخته نشود. از نظر این شرکت، امروز بیشتر تکنولوژی، محصولی از رنج انسانهاست و این مسئله مهمی است که باید در برابرش ایستاد.
Fairphone تا حدودی در این زمینه به موفقیت رسیده است و حالا شرکت، کار خود را بسط داده و گوشی Fairphone2 را عرضه کرده که به نظر می رسد با ماژولار کردن گوشی به صاحبانش درجه بالایی از آزادی سفارشی سازی را می دهد. در این گوشی، می توان تمام اجزا را مانند دسکتاپ یک کامپیوتر شخصی به آسانی از هم جدا و یا جایگزین کرد. موضوعی که علیه نظریه های اقتصادی معاصر است، منسوخ شدن برنامه ریزی می باشد، که این باعث شده تا ارائه گوشی مدت زمان بسیاری طول بکشد. زمانی که یک بخش از مد می افتد یا خراب می شود، شما می توانید آن را خارج کرده و درست کنید یا تعویض کنید. بنابراین هیچ نیازی به ارتقای کل گوشی نیست.

Nikkhah7
این یک ایده تازه است، ولی این نوع از اختراعات معمولا قیمت بالایی دارند. Fairphone 2، حدود 583 دلار قیمت دارد در حالیکه سخت افزار متوسطی استفاده می کند. رم 2 گیگابایتی، حافظه داخلی 32 گیگابایتی، دوربین اصلی 8 مگاپیکسلی و صفحه 5 اینچی فول اچ دی، از مشخصات این گوشی است. با توجه به قیمت بالا، هیچ سخت افزار جالبی به کار نرفته است. تولیدکننده ادعا می کند که این دستگاه احتمالا پنج سال کار می کند.
Fairphone 2 در حال حاضر در چند کشور اروپایی عرضه می شود ولی شرکت قصد دارد تا در آینده بازار فروش خود را گسترش دهد و ضمنا آنها در نظر دارند تا برای اجرای برنامه نیز به کاربر آزادی دهند و از پیش نرم افزارهای گوگل را بر روی آن بارگذاری نکنند.
تولید انبوه Fairphone2 از ماه آینده شروع می شود و انتظار می رود نیمه های آبان این گوشی وارد بازار شود. پیش فروش این گوشی آغاز شده و تابحال بیست هزار دستگاه رزرو شده است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید