آیا توشیبا صنعت سنسور عکس خود را به سونی می فروشد؟

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 3 آبان 94 ساعت: 20:09:50

شایعه شده است که توشیبا قصد دارد تجارت سنسور تصویر را به سونی با قیمتی حدود 165 میلیون دلار بفروشد. هر دو شرکت، از بازیگران بزرگ در صنعت سنسور دوربین گوشی هوشمند محسوب می شوند و خرید این صنعت از توشیبا، نشان دهنده تمرکز بیشتر برای پررنگ تر کردن موقعیت خود است.
این قرارداد می تواند بخش مهمی از برنامه تغییر ساختار توشیبا باشد که در اوایل امسال اتفاق افتاد. به نظر می رسد توشیبا قصد دارد با فروختن صنعت سنسور عکس به ژاپن جنوبی و از تجارت سنسور به طور کلی، خداحافظی کند. سنسورهای عکس به ویژگی مهمی در گوشی های هوشمند تبدیل شده اند. سنسورهای سونی به صورت گسترده در گوشی ها استفاده می شوند، مثلا نکسوس 6P که توسط هواوی تولید شده است و یا گوشی های هوشمند گلکسی سامسونگ و یا گوشی G4 ال جی. در اوایل امسال سونی اعلام کرده بود که در حدود 40 درصد از گوشی ها از سنسورهای عکس این شرکت استفاده می کنند که این نشان دهنده پیشرو بودن این شرکت در این حوزه است.
خرید صنعت سنسور توشیبا، نشانه ای است که سونی تمایل به پیشرو بودن در برابر رقبایش یعنی سامسونگ، امنی ویژن و SK Hynix دارد. هم اکنون گوشی سونی اکسپریا Z5 در رتبه بندی که توسط DxOMark انجام شده، به عنوان گوشی هوشمندی با بهترین دوربین برای عکس و ویدئو در جایگاه برتر قرار دارد. در واقع در این رتبه بندی ده دوربین برتر در گوشی های هوشمند، از سنسور عکس سونی استفاده می کنند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید