Tesla Model S مجهز به Autopilot ، همان چیزی است که انتظار می رفت .

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 7 آبان 94 ساعت: 21:30:46


ویژگی اصلی که همان Autosteer است ، در اصل یک سیستم کمکی مسیریابی و حرکت معین پیشرفته ای است که بر روی سیستم کار گذاشته شده است . با داشتن این سیستم خارق العاده خودرو به صورت اتوماتیک در یک مسیر ثابت می شود و همچنین به منظور اجتناب از ترافیک سنگین فاصله خود را با خودرو جلویی حفظ می کند و نیز به هنگامی که مسیر اندکی تغییر می کند و شکل منحنی می کیرد ، خودرو هم به آن طرف می چرخد . خودرو همچنین می تواند لاین خود را نیز عوض بکند و این عمل هم به این صورت است که با اشاره راننده به کلید مربوط به تغییر جهت و نیز تشخیص خود خودرو از خالی بودن مسیر دوم ( لاین بعدی ) ، تغییر لاین انجام می شود .
در آزمایش های انجام گرفته توسط شرکت مشاهده می شود که Autosteer با عملی که در کاهش ترافیک ( با حفظ فاصله از خودروی جلویی ) انجام می دهد تاثیر فوق العاده ای در کاهش حجم ترافیک شهر های پر رفت و آمد دارد . اما باید گفت که این خودرو و نرم افزار جالب آن هنوز هم در تشخیص برخی چیز ها مانند تشخیص علائم راهنمایی تولیدی و خواندن چراغ راهنما و .. ناکام است . ولی باز هم دوست داریم بگوییم که به هنگامی که با این خودرو در یک آزاد راه با حرکت ها و ترافیکی نسبتا آرام و قابل پیش بینی هستید ( یعنی جایی که می شود یکیی از این خودرو ها را مورد آزمایش قرار داد ) ، می توانید به خودرو هوشمند خود اعتماد بکنید و تجربه لذت بخشی داشته باشید .

TESLA1
Palo Alto خودروساز کالیفرنیایی اظهار کرده است که با وجود اینکه در آزمایش های محدود ما این سیستم به خوبی پاسخگو بوده است اما بهتر است برای امنیت بیشتر در هنگام رانندگی با این خودرو ها ، رانندگان فرمان خودرو را رها نکنند و حداقل دست خود را به آرامی بر روی فرمان بگذارند . چیزی مانند همان که در سیستم کمک راننده هوشمند خودرو های BMW سری 7 وجود دارد ، در این خودرو ها راننده می تواند دستان خود را به طور کامل از روی فرمان ماشین بردارد اما پس از 15 ثانیه صدا های ممتدی که بطور نفرت انگيز از سیستم خارج می شود ف کاربر را مجبور خواهد کرد که دوباره فرمان را نگه دارد . به احتمال قوی سیستم Tesla این اجازه را به رانندگان خواهد داد که دستان خود را به مدتی که دوست داشته باشند از فرمان بردارند . البته این سیستم هم سرانجام شروع به ایجاد صدا های ممتد هشدار دهنده می کند اما تفاوت این سیستم در آن است که کاربران می توانند با فشار دادن کلیدی صدای این هشدار را قطع بکنند و همانطور بدون گرفتن فرمان به رانندگی ادامه بدهند .
اما Tesla تنها شرکتی نیست که در حال کار بر روی خودرو های تمام اتوماتیک ( بدون کنترل دیگران ) می باشد . Toyota ، Nissan ، General Motors و Google هم از جمله شرکت هایی هستند که در حال کار بر روی این گونه خودرو های خودران (self-driving ) می باشند تا در سال 2020 جاده ها را به تسخیر خود درآورند . حتی بر اساس اخبار رسیده شرکت Apple یعنی سازنده iPhone نیز در حال کار بر روی یک خودرو الکترونیکی نیمه خودران است تا آن را طراحی و وارد بازار نماید . حامیان این گونه خودرو های خودران اتوماتیک اظهار می کنند که با ورود این خودرو ها به جاده ها ، امنیت ترافیکی به میزان بسیار زیادی افزایش خواهد یافت .

TESLA2
تا اینجا باید گفت که با وجود اینکه امنیت این سیستم در حد خوبی قرار دارد اما ، خود Tesla پیشنهاد می کند که به دلیل تازه کار بودن و نو بودن سیستم خودران و هدایت مستقل اتومبیل ، رانندگان دستان خود را بر روی فرمان نگه دارند تا از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری کرده باشند .
نهایتا اینکه سیستم Tesla بسیار متعادل و ایمن است . Autosteer سیستمی است که قادر است تا بدون کوچکترین دخالت راننده ماشین ، ترافیک موجود را به خوبی و ماهرانه مدیریت بکند و همچنین می تواند در صورت نیاز به طور کامل توقف نموده و دوباره شروع به حرکت بکند . همانطور که اشاره شد همه ی اینها بدون کوچکترین مداخله راننده قابل دست یابی است . رانندگی در ترافیک های سنگین فشار روانی و استرس فراوانی را به رانندگان وارد می آورد و با این سیستم این فشار کمتر می شود . دوباره باید گفت که رانندگان خودرو هایی که دارای این سیستم هستمد باید همواره به هوش اشند زیرا این خودرو و سیستم هوشمند آن هر موقع که با شرایط ویژه ای رو به رو بشود ( هر وقت مجبور بشود ) و از مدیریت جریان عاجز باشد ، کنترل سیستم را به راننده واگذار خواهد کرد .

TESLA4
ماشین های Model S و X به روز رسانی شده همچنین قادر هستند تا در نقاط مخصوص پارک ماشین هم خود را در مکان مشخص شده و در بین سایر خودرو ها به صورت موازی با آنها جای بدهند . تنها کاری که رانندگان باید انجام بدهند این است که با خیالی راحت در خودرو هوشمند خود بنشینند و با فعال کردن بخش Autopark به خودرو دستور پارک بدهند . در این هنگام خودرو با تشخیص موقعیت ، به طرف محل پارک حرکت خواهد نمود و موازی با سایر خودرو های پارک شده ، پارک خواهد شد . به همین راحتی ، فقط کافی است تا پس از فعال کردن این گزینه دست ها را از روی فرمان و پا ها را از روی پدال ها برداریم تا همه کار ها خود به خود انجام بشوند .

TESLA5
دارندگان خودرو های Tesla باید حواسشان به آگهی های روی صفحه نمایش خودرو نیز باشد تا به محض ورود نسخه جدید و یا به روز رسانی نرم افزار سیستم ، آن را تهیه نموده و بر روی دستگاه نصب نمایند . باید توجه داشته باشند که بدون اجرایی کردن ان بر روی خودرو نباید شروع به رانندگی بکنند . دریافت نسخه به روز این سیستم از سرور ممکن است تا دو ساعت به طول بیانجامد .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید