آیا آیفون 6S یک گوشی قدرتمند بود ؟ اپل ممکن است در چند روز آینده به این سوال پاسخ دهد .

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 6 آبان 94 ساعت: 07:07:00

از آنجایی که ثبت سفارش خرید آیفون 6S و آیفون S6 پلاس از 12 سپتامر (21 شهریور) شروع شد و سه ماهه چهارم سال ، همان انتهای ماه سپتامر( 8 مهر ) بود ، اپل نمی تواند در چند روز آینده یک گزارش کامل از عملکرد خود ارائه دهد ، با این وجود آن چه خبرگذاری ها را وادار می سازد گوش به زنگ باشند ، انتشار خبرهای مربوط به پیش بینی میزان فروش شرکت اپل در ماه دسامر ( 10 آذر تا 10 دی ) می باشد .

اپل میزان فروش آیفون را تخمین نزده است اما به آسانی می توان با بررسی درآمد شرکت درمورد این موضوع به نتیجه گیری هایی رسید ، زیرا اپل تا کنون 66 درصد آیفون های خود را فروخته است . این اعداد در کنار نظرات مطرح شده از طرف کارکنان شرکت اپل ، سر نخ هایی را ارائه می کنند .این سر نخ ها نشان می دهند عملکرد آیفون در ایام تعطیل سال جدید چگونه رقم می خورد . علاوه بر این با توجه به این نشانه ها می توان فهمید که آیا با سرد شدن اشتیاق کاربران نسبت به گوشی های هوشمند ، از محبوبیت اپل و آیفون ها کاسته می شود یا خیر !

موضوع نگران کننده این است که اپل در نظر دارد در مقایسه با سال گذشته ، امسال گوشی های هوشمند کمتری به بازار عرضه کند . این نگرانی بی دلیل نیست . در حال حاضر کل بازار فروش گوشی های هوشمند رشد کندی دارد و چین که بازار اصلی فروش برای اپل به شمار می آید نیز با رکود مواجه شده است . حال معلوم نیست که آیا اپل نیز در این گرداب به همراه اچ تی سی و سامسونگ غرق می شود یا خیر . طبق نظر سنجی های اخیر انتظار می رود درآمد اپل در سه ماه چهارم مالی سال ، 48.7 میلیون دلار باشد . یکی از مدیران اجرایی اپل می گوید " آیفون 6S پروژه موفقیت آمیزی بوده است . اگرچه تعداد کمتری از این دستگاه امسال به فروش می رسد ، اپل مانند همیشه رتبه اول را در فروش به خود اختصاص می دهد . "

آیفون سال هاست که بزرگ ترین منبع درآمد اپل محسوب می شود با این وجود اهمیت این وسیله از زمان عرضه آیفون 6S و آیفون 6s پلاس برای شرکت افزایش یافته است . این دو دستگاه اولین گوشی های اپل می باشند که به نمایشگرهای بزرگی مجهز شده اند . آیفون 6S و آیفون 6s پلاس پر فروش ترین گوشی های اپل می باشند و موجب شده اند اپل در مقایسه با دیگر شرکت ها بیشترین سود فروش را کسب کند. این شرکت توانست تا پایان ماه دسامر سال 2014 74.5 میلیون دلار درآمد از فروش آیفون کسب کند . این رقم در مقایسه با سال گذشته 46 درصد افزایش یافته بود . علی رغم این موضوع درآمد شرکت در سه ماه چهارم سال ، در این حد نبود .

اپل و بازار چین

در حال حاضر رکود موجود در بازار چین که بزرگ ترین بازار فروش آیفون می باشد ، نگرانی اصلی شرکت اپل است . سقوط بازار سهام چین و کاهش میزان خرید ، ممکن است اپل را تحت تاثیر قرار دهد . اخیرا یک تیم تحقیقاتی اعلام کرده که بازار چین اشباع شده است و در حال حاضر جایگزین سازی این بازار را می گرداند زیرا خریداران دسته اول کمتری در بازار سرمایه گذاری می کنند .

روند کنونی نشان می دهد که بیشترین رشد بازار گوشی همراه در آینده به بازارهای در حال رشدی مانند بازار هند وابسته است زیرا در چنین مکان هایی افراد کمتری توان خرید یک گوشی گران قیمت مانند آیفون را دارند . با وجود این ، یکی از مدیران اپل به خبرگذاری CNBC گفته است که اپل در ماه های جولای و آگوست رشد بی سابقه ای را در بازار چین تجربه کرد . وی علاوه بر این اعلام کرد میزان فروش آیفون در چند هفته اخیر افزایش یافته است .

البته نشانه هایی وجود دارد که این ادعا را تایید می کنند زیرا اپل توانست در سه روز اول رونمایی از گوشی هوشمند جدید ، 13 میلیون دستگاه از این گوشی را به فروش برساند که در مقایسه با سال گذشته 3 میلیون دستگاه بیشتر بوده است . البته این اقدام اپل مبنی بر عرضه گوشی جدید در چین و دیگر بازارها به طور همزمان ، برای این شرکت سود آور بود . یکی از تحلیل گرها می گوید " پذیرفتنی است که فروش آیفون در مقایسه با سال گذشته بسیار بیشتر بوده است اما باید درنظر داشت که علت اصلی این امر ویژگی های منحصر به فرد گوشی های اپل و توجه به تجربه خرید مشتریان می باشد . "

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید