با اختراع ثبت شده گوگل، گوشی هوشمند خود را هیچگاه گم نخواهید کرد

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 6 آبان 94 ساعت: 16:52:11

بارها پیش آمده است که گوشی همراه خود را گم کرده اید، یا آن را فراموش کرده اید. این اتفاق بسیار آزاردهنده است. اختراع ثبت شده جدید گوگل شما را مطمئن می سازد که گوشی خود را به همراه دارید، البته اگر وسیله پوشیدنی دیگری مانند ساعت هوشمند داشته باشید.
اختراع جدید گوگل، که امروز منتشر شد، روش اتصال دو دستگاه یا بیشتر را با استفاده از NFC (تکنولوژی مشابه که در Apple Pay و Android Pay استفاده می شود) شرح می دهد. ارتباطات NFC، تنها زمانی کار می کند که دستگاه ها به صورت فیزیکی در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند. در این اختراع ثبت شده، یک دستگاه، زمانی که دستگاه متصل به آن از محدوده ای فراتر می رود، یعنی از هم دور می شوند، تشخیص داده و اعلام می کند. در نتیجه اگر شما گوشی خود را جا بگذارید و از آن دور شوید، ساعت هوشمند شما اعلام خواهد کرد.
از آنجاییکه اکثر برنامه های کنونی NFC، بازه های کوتاه را قبول می کنند- مانند فاصله بین آیفون و کارت ریدر- دستگاه ها می توانند تا حدود 1.5 اینچ با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که البته این فاصله خیلی کوتاهتر از فاصله ای است که افراد دستگاه های گوشی و پوشیدنی خود را در کنار هم قرار می دهند.
از آنجایی که NFC عموما در گوشی های هوشمند و لوازم پوششی استفاده می شود، این اختراع ثبت شده پیشنهاد می کند که افراد تراشه های رادیویی روی لپتاپ، تبلت، دستگاه های بازی قابل حمل یا دستگاه های دیگر نصب کنند و از گم شدن آنها جلوگیری کنند.
گوگل در مورد پیاده سازی این اختراع ثبت شده بر روی اندروید، هنوز اظهار نظری نکرده است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید