هوندا Clarity ، خودرو سلول سوختی آینده

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 7 آبان 94 ساعت: 09:58:00

این نام ، تصویر خودروهای هیدروژنی پیشین هوندا را در ذهن طرفداران خودروهای پیل سوختی نمایان می سازد زیرا هوندا از سال 2008 خودروهای هیدروژنی FCX خود را به طور اجاره ای (Lease) در اختیار مشتریان خود می گذاشت . طبق خبرهای موجود کلریتی جدید با پسوند FCEV عرضه می شود . این خودرو قرار است فصل جدیدی را در تاریخچه خودروهای هیدروژنی هوندا باز کند .

نکته جالب دیگر این است که هوندا می خواهد در سال اول عرضه ، کلریتی را تنها برای مشتریان خاصی عرضه کند . این سازنده در نظر دارد کلریتی را عمدتا به دولت های محلی و تاجران علاقمند به خودروهای هیدروژنی بفروشد . فروش این خودرو به طور عمومی از سال 2017 شروع می شود . هوندا در نظر دارد این خودرو را در سه رنگ عرضه کند . قیمت کلریتی در ژاپن با احتساب مالیات 7.5 میلیون ین معادل 63,610 دلار می باشد . البته باید به یاد داشت که ممکن است این خودرو در آمریکا با قیمت 63,610 دلار عرضه نشود . هوندا در حال حاضر در نظر دارد کلریتی رابه صورت اجاره ای (lease) در اختیار مشتریان خود بگذارد .

این حقیقت که هوندا به طور مکرر این خودرو جدید را کلریتی پیل سوختی می نامد بیانگر این است که شاسی این خودرو با شاسی مدل تمام الکتریکی یکسان می باشد .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید