حالت Stamina در گوشی های سری اکسپریا Z5 با دریافت سیستم عامل اندروید 6.0 ، ارتقاء می یابد .

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 10 آبان 94 ساعت: 13:28:00

گفته می شود گوشی های اکسپریا Z5 جدید عملکرد بسیار خوبی از نظر کارکرد باتری دارند ، عملکردی که با دریافت سیستم عامل اندروید مارشمالو ، بهتر نیز می شود . خبرگذاری Ricciolo نیز در این زمینه اعلام کرده است که عملکرد باتری اکسپریا Z5 ، اکسپریا Z5 کامپکت و اکسپریا Z5 پریمیوم ، در حالت STAMINA با ارتقاء سیستم عامل به مارشمالو بهبود می یابد .

برای اطلاع بیشتر کاربران باید گفت که Stamina حالتی از تنظیمات این گوشی ها می باشد که در زمانی که نمایشگر گوشی خاموش است ، بخشی از پردازش اطلاعات گوشی همراه را غیرفعال می کند . این حالت از انجام همگام سازی برنامه ها ، بررسی پیغام ها و پیام های کوتاه دریافتی جلوگیری می کند . علاوه بر این دیگر عملکردهای دستگاه که باعث می شوند نمایشگر گوشی همراه روشن شود نیز غیرفعال می گردند . در واقع تنها عملکردهایی نظیر تماس ها ، پیام های کوتاه ، پیام های چند رسانه ای ، پیغام های تقویم و هشدار LED ( هشدار کاهش شارژ باتری ) در اختیار کاربر گذاشته می شوند .

بسیاری از کاربران در اکثر اوقات روز گوشی خود را در حالت Stamina قرار نمی دهند ، اما این قابلیت می تواند مدت عملکرد باتری را به میزان قابل توجهی افزایش دهد . از آنجایی که قابلیت Doze گوشی های مجهز به سیستم عامل مارشمالو عملکرد برنامه ها را به دقت بررسی می کند می توان اینگونه برداشت کرد که افزایش راندمان کارکرد باتری توسط Stamina به نوع سیستم عامل نیز بستگی دارد زیرا Stamina با Doze نیز در ارتباط می باشد . درحال حاضر نمی توان گفت که این قابلیت در دیگر گوشی های اکسپریا سونی مجهز به سیستم عامل مارشمالو هم وجود دارد ، اما اگر این قابلیت به سخت افزار دستگاه ارتباط داشته باشد می توان انتظار داشت که اکسپریا Z4 و اکسپریا Z3+ نیز به این قابلیت مجهز باشند زیرا این دو گوشی شباهت هایی با یکدیگر دارند .

سونی در هنگام رونمایی از Z5 اعلام کرد که باتری های گوشی های سری Z5 جدید عملکردی به مدت 2 روز دارند. بررسی های انجام شده در زمینه این گوشی ها ، خلاف این امر را نشان داد اما شکی نیست که Stamina می تواند عملکرد باتری را تاحدی برای کاربر بهبود بخشد .

ZOKAEE262

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید