ساخت گوشی هوشمند WiFi-First، با همکاری FreedomPop و اینتل

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 12 آبان 94 ساعت: 19:33:37

FreedomPop، ارائه دهنده سرویس گوشی موبایل و اینترنت با همکاری اینتل قصد دارد تا در سال آینده، یک گوشی “Wi-Fi first” ارائه دهد. این گوشی از پردازنده های کم قیمت اتم x3 با نام SoFIA و هات اسپات های قدرتمند Wi-Fi استفاده می کند تا هر کجا که لازم باشد بجای موبایل دیتا از WiFi، حتی برای مواردی مانند پیام و تماس به کار ببرد.
این گوشی دائما بین WiFi و شبکه های سلولی سوئیچ می کند در حالیکه هیچ فرقی برای کاربر ندارد. FreedomPop هم اکنون نیز سرویس مشابهی را ارائه می دهد. بزرگترین قسمت فروش مربوط به تماس ها و پیام هایی است که از طریق موبایل دیتا یا WiFi، به جای روش های سنتی، ارسال می شود؛ ولی این گوشی، اولین گوشی خواهد بود که با هدف شبکه های مجازی ساخته می شود.
FreedomPop، شبکه منحصرا-داده خود را برای چنین زمانی آماده کرده است. این شرکت ادعا می کند که به بزرگترین شبکه WiFi جامع آمریکا دست یافته است و دسترسی های نامحدود –شامل تماس های صوتی و متن- به هات اسپات های خود به ازای ماهانه 5 دلار، ارائه می دهد. اخیرا نیز، ایده های این شرکت توسط گوگل با شروع پروژه یک شبکه مجازی که Fi نامیده می شود توجیه شد. در این پروژه های هات اسپات های WiFi برای بهبود سرویس فراهم می شوند.
FreedomPop، ماه گذشته نیز فروش یک تبلت اندرویدی را آغاز کرد و حال از یک گوشی اندرویدی LTE را با قیمت 89 دلار خبر داد ولی هنوز مشخص نیست که این گوشی که در بالا در مورد آن صحبت شده، همین گوشی 89 دلاری است یا نه. در قسمتی از قرارداد این شرکت با اینتل نیز، بودجه ای نیز به اینتل اختصاص داده شده است تا به عرضه تجاری این دستگاه کمک کند.
جزئیاتی از قیمت و تاریخ عرضه این گوشی در دست نیست ولی این گوشی در سال 2016 وارد بازار خواهد شد.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید