گوگل : فریب قیمت ارزان برخی از کابل های USB نوع C را نخورید !

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 17 آبان 94 ساعت: 05:00:09

یکی از مهمترین ویژگی های کابل های USB نوع C و 3.1 قابلیت پشتیبانی جریان شارژ 3A می باشد ، حال موضوع این است که بسیاری از کابل های ارزان قیمت چنین قابلیتی را ندارند . این امر ممکن است برای دستگاه بسیار خطرناک باشد زیرا ممکن است دستگاه نتواند جریان شارژ منتقل شده توسط این کابل های رابط را تحمل کند .

به طور مثال زمانی که یک دستگاه با یک کابل رابط USB نوع C به یک شارژر USB 2.0 Micro-B متصل می شود ، باید کابل مقاومت ایستگاهی 56kΩ در پین رابط Vbus ایجاد کند تا دستگاه متصل شده بتواند به درستی شارژر متصل شده را به عنوان دستگاه مناسب تشخیص دهد و جریان شارژ را به 1.5A یا 2.4A کاهش دهد . اگر از کابل USB به عنوان کابل رابط شارژ استفاده شود نداشتن مقاومت منجر می شود دستگاه جریان بیشتری را از شارژرهای قدیمی تر و یا دیگر اجزا بکشد که اصلا برای دستگاه خوب نیست .

یکی از مهندسان گوگل به این نتیجه رسیده است که برخی از کابل های موجود در سایت آمازون این مقاومت را ندارند و یا از مقاومت 10kΩ استفاده می کنند و در نتیجه نمی توانند دستگاه هایی مانند لپ تاپ Pixel را به درستی شارژ کنند از این رو گوگل بررسی هایی را در زمینه این کابل ها در اختیار کاربران گذاشته است تا به کاربران لپ تاپ های پیکسل آموزش دهد که چگونه کابل های خریداری شده را آزمایش کنند .

یکی از بهترین راه ها برای داشتن کابل های مناسب ، تهیه این کابل ها از مراکز معتبر فروش می باشد . کابل هایی مانند کابل هایFREiEQ ، بلکین (Belkin) و ای اورنج ( iOrange) و یا کابل هایی که به همراه دستگاه توسط سازنده ارائه می شوند ، از مشخصات مناسبی برخوردار هستند .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید